Hlavní navigace

Google trochu zpřesnil české mapy, některé mají být na Androidu dostupné i offline

Marek Janouš

Google včera spustil o něco podrobnější a přesnější mapy jedenácti zemí, mezi nimi České republiky. Jako český příklad uvádí Pražskou zoo. Ve srovnání s Mapy.cz Seznamu nebo s podklady Shocart však zůstává pozadu, a v méně známých místech výrazněji. Některé mapy zpřístupnil Google k užití offline v Google Maps na Androidu.

Google včera spustil o něco podrobnější a přesnější mapy jedenácti zemí, mezi nimi České republiky. Jako český příklad uvádí Pražskou zoo. Ve srovnání s Mapy.cz Seznamu nebo s podklady Shocart však zůstává pozadu, a v méně známých místech výrazněji.

Některé mapy zpřístupnil Google k užití offline v Google Maps na Androidu.

Našli jste v článku chybu?
23. 7. 2012 7:54

Už mnoho let jsem spokojeným uživatelem vektorových OpenStreetMaps www.osm.org a tak se můžu tady tomu boji s offline dlaždicemi stahovanými z Google nebo Seznamu do různých zařízení jen usmívat. Navíc na Androidu mají skvělou podporu (Locus, OsmAnd, MapFactor, Navit, ...).

U OSM mě fascinuje rychlost a přesnost úprav - kolikrát si říkám "tady začali předělávat cestu, jak dojedu domů hned to zakreslím" a než přijedu domů, už je to v OSM opraveno. Je to jako závod mezi lidmi, kdo dřív a přesněji…

22. 7. 2012 16:56
bakerman (neregistrovaný)

Podíval jsem se na rodnou ves, a ulici, která vůbec neexistovala sice opravili, ale zase přidali ulice, které nejsou autem vůbec průjezdné (např. travnaté pěšiny mezi chatami).