Hlavní navigace

Nové offline mapy Seznamu ke stažení v App Store a Google Play

18. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam dnes oficiálně uvolnil novou mobilní aplikaci Mapy.cz pro platformy iOS a Android. Nabízí možnost stažení mapových podkladů přímo do telefonu.

Záměr nabídnout nové mobilní offline mapy prezentoval Seznam už v dubnu, společně s dalšími připravovanými novinkami, na které se v průběhu roku mohou těšit uživatelé služby Mapy.cz. Tehdy se mluvilo o tom, že nová mobilní aplikace by měla být uživatelům k dispozici na přelomu června a července. Nakonec se tak stalo až dnes. (odkazy ke stažení).

Zatím je v nabídce verze pro iOS a Android. Do konce roku by se měla objevit také verze pro Windows Phone 8 a v Seznamu též uvažují o speciální verzi pro tablety.


Autor: Seznam.cz

Mobilní offline mapy obsahují veškeré mapové podklady pro Českou republiku. Mapové podklady jsou vektorové. Aplikace i tak zabere v telefonu maximálně 350 MB. Aktualizace budou probíhat prostřednictvím inkrementů, nebude tedy nutné stahovat při každé aktualizaci znovu celou aplikaci. Součástí aplikace je i turistický obsah, například tipy na zajímavé výlety. Nicméně k vyhledávání, plánování a zobrazování turistických informací bude aplikace potřebovat i nadále přístup k Internetu. 

Kromě přidání offline dat prošla samotná aplikace redesignem, který vedl k jejímu zjednodušení. Nově uživatelé nebudou muset nic nastavovat a na obrazovce naleznou jen minimum ovládacích prvků.

MM socky3

Od konce roku 2010, kdy byla aplikace Mapy.cz poprvé představena, zaznamenala již téměř půl milionu stažení a přes deset milionů spuštění. Za poslední tři měsíce připadá tříčtvrtinový podíl, co se týče počtu stažení, na zařízení s operačním systémem Android. 


Autor: Seznam.cz

Autor: Seznam.cz

Zdroj: Seznam blog

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.