Hlavní navigace

Nové tablety s Windows 7? Ještě letos, slíbil Steve Ballmer

15. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šéf Microsoftu Steve Ballmer na Worldwide Partner Conference oznámil, že do konce roku se má na trh podívat více tabletů využívajících nová Windows 7. Od tohoto systému se právě v segmentu tabletů hodně očekávalo – hlavně kvůli jeho multidotykové technologii. Zatím se však žádný prodejní trhák s Windows 7 na scéně neobjevil a téměř veškerou pozornost na sebe strhává iPad od Applu. Stebe Ballmer však prozradil, že nové slates tablety s Windows 7 uvedou na trh Asus, Dell, Samsung, Sony a Toshiba.…

Šéf Microsoftu Steve Ballmer na Worldwide Partner Conference oznámil, že do konce roku se má na trh podívat více tabletů využívajících nová Windows 7. Od tohoto systému se právě v segmentu tabletů hodně očekávalo – hlavně kvůli jeho multidotykové technologii. Zatím se však žádný prodejní trhák s Windows 7 na scéně neobjevil a téměř veškerou pozornost na sebe strhává iPad od Applu. Stebe Ballmer však prozradil, že nové slates tablety s Windows 7 uvedou na trh Asus, Dell, Samsung, Sony a Toshiba. Neuvedl však žádné další technické podrobnosti. Pouze konstatoval, že půjde o různě řešené modely od zařízení s virtuální dotykovou klávesnicí po zařízení s klasickou QWERTY hardwarovou klávesnicí.

Tablety v poslední době nabraly trochu jiný směr, než který by si pro ně představoval například Bill Gates. Ten už roky mluví o tabletech s plnou funkcionalitou osobních počítačů, ale momentálně se spíše zdá, že výrobci tlačí tablety někam mezi spotřební elektroniku a chytré mobily. Je tu samozřejmě již vzpomínaný iPad mající k PC hodně daleko (jestli je to plus či mínus je už věc subjektivního pohledu) a přidávají se i další výrobci. Například LG chystá uvedení tabletu s Androidem a Hewlett-Packard zase s WebOS od koupeného Palmu. Další výrobci pošilhávají po Chrome OS. Uvidíme tedy, jestli si nějaký zajímavý model letos budou moci vybrat i příznivci klasického TabletPC konceptu. (SlashGear.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).