Hlavní navigace

Nové Zboží.cz slibuje aktualizaci databáze několikrát za den

Jiří Macich ml.

Již dříve avizovaná a hojně diskutovaná nová verze služby Zboží.cz byla uvedena do ostrého provozu. Vyhledávač zboží a cenový porovnávač portálu Seznam.cz jako jednou z hlavních novinek pro uživatele uvádí novou databázi výrobků. Tu si Zboží.cz sestavuje automaticky tak, aby v nabídkách obchodů rozpoznalo stejné položky. Doposud se totiž stávalo poměrně často, že mezi výsledky vyhledávání se připletly příbuzné modely kýženého zboží nebo příslušenství pro hledané zboží. Tomu by měl být nyní…

Již dříve avizovaná a hojně diskutovaná nová verze služby Zboží.cz byla uvedena do ostrého provozu. Vyhledávač zboží a cenový porovnávač portálu Seznam.cz jako jednou z hlavních novinek pro uživatele uvádí novou databázi výrobků. Tu si Zboží.cz sestavuje automaticky tak, aby v nabídkách obchodů rozpoznalo stejné položky. Doposud se totiž stávalo poměrně často, že mezi výsledky vyhledávání se připletly příbuzné modely kýženého zboží nebo příslušenství pro hledané zboží. Tomu by měl být nyní konec, protože při hledání se uživateli nejprve nabídne seznam unikátních výrobků a teprve v dalším kroku (po výběru konkrétního zboží) se zobrazí nabídka e-shopů.

Seznam.cz uvádí, že aktuálně má v databázi 31 milionů výrobků z více než 10 tisíc internetových obchodů. Nová verze Zboží.cz dovede aktualizovat publikovaná data každou hodinu. V praxi by se tak mělo dít minimálně několikrát za den. Ve staré verzi služba načítala nové položky u velkých obchodů jednou za den nebo dokonce pouze jednou za tři dny u obchodů menších. Další uživatelsky osvědčené funkce služby zůstávají beze změn – stále je možné hledat ve zboží novém i bazarovém, je možné pracovat s filtry pro porovnání cen nebo dostupnosti zboží, uvedl Marek Nový, produktový manažer Seznamu. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
19. 10. 2009 11:47
miguel (neregistrovaný)
kdo nema zajem o novou featuru zbozi.cz, tak skok na fulltext nabizi opensearch definice zde: http://ursimon.musichall.cz/?p=482 peace!
16. 10. 2009 23:52
V novém Zboží zmizely z výsledků všechny antikvariáty. A pravděpodobně všechny obchody bazarového typu (v kategorii "bazarové zboží" jsou jen položky z inzertníách serverů). Tušíte někdo, proč tomu tak je a zda je to jen přechodný stav? Podle těch trochu zmatených tiskových zpráv a vyjádření Seznamu jsem to pochopil tak, že pokud nejde o agregované produkty, zůstává vše při starém a ve fulltextu by se měly objevit i výsledky neplatících e-shopů. Pochopil jsem to tedy špatně?