Hlavní navigace

Nové Zboží.cz slibuje aktualizaci databáze několikrát za den

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již dříve avizovaná a hojně diskutovaná nová verze služby Zboží.cz byla uvedena do ostrého provozu. Vyhledávač zboží a cenový porovnávač portálu Seznam.cz jako jednou z hlavních novinek pro uživatele uvádí novou databázi výrobků. Tu si Zboží.cz sestavuje automaticky tak, aby v nabídkách obchodů rozpoznalo stejné položky. Doposud se totiž stávalo poměrně často, že mezi výsledky vyhledávání se připletly příbuzné modely kýženého zboží nebo příslušenství pro hledané zboží. Tomu by měl být nyní…

Již dříve avizovaná a hojně diskutovaná nová verze služby Zboží.cz byla uvedena do ostrého provozu. Vyhledávač zboží a cenový porovnávač portálu Seznam.cz jako jednou z hlavních novinek pro uživatele uvádí novou databázi výrobků. Tu si Zboží.cz sestavuje automaticky tak, aby v nabídkách obchodů rozpoznalo stejné položky. Doposud se totiž stávalo poměrně často, že mezi výsledky vyhledávání se připletly příbuzné modely kýženého zboží nebo příslušenství pro hledané zboží. Tomu by měl být nyní konec, protože při hledání se uživateli nejprve nabídne seznam unikátních výrobků a teprve v dalším kroku (po výběru konkrétního zboží) se zobrazí nabídka e-shopů.

Seznam.cz uvádí, že aktuálně má v databázi 31 milionů výrobků z více než 10 tisíc internetových obchodů. Nová verze Zboží.cz dovede aktualizovat publikovaná data každou hodinu. V praxi by se tak mělo dít minimálně několikrát za den. Ve staré verzi služba načítala nové položky u velkých obchodů jednou za den nebo dokonce pouze jednou za tři dny u obchodů menších. Další uživatelsky osvědčené funkce služby zůstávají beze změn – stále je možné hledat ve zboží novém i bazarovém, je možné pracovat s filtry pro porovnání cen nebo dostupnosti zboží, uvedl Marek Nový, produktový manažer Seznamu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.