Hlavní navigace

Pokud novela zákona o ČRo nepomůže Rádiu Wave, Liška ji stáhne

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2009

Šéf zelených Ondřej Liška se pokouší prosadit novelu Zákona o Českém rozhlase, která by umožnila vrátit Radio Wave do analogového vysílání. Novela má umožnit rozhlasu, aby provozoval jeden další analogový program s pokrytím do 40 procent obyvatelstva. Jenže nový generální ředitel rozhlasu Richard Medek chce místo Rádia Wave zařadit do analogu úplně novou stanici mluveného slova. Exministr školství Liška otevřeně říká, že v takovém případě stáhne zákon z jednání.

PSALI JSME: Ondřej Liška: Rádio Wave by se mohlo vrátit do analogu ještě letos

BRAND

Pokud srovnám veřejnou prospěšnost vysílání ČRo pro mladé lidí a kamionáře, jasně mi z toho vychází, že veřejný zájem je kultivovat. Nabídnout Radio Wave mladé generaci, která nesleduje mainstreamové komerční stanice. Ve čtvrtek se sejdu s panem ředitelem Medkem a budeme o tom spolu hovořit. Pokud nezaznamenám, že existuje vůle ČRo přivést Radio Wave na FM, tak novelu bez váhání stáhnu, uvedl Liška v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Liška se přiznal, že nerozumí myšlenkám nového ředitele Medka, který chce na jedné straně zachovat Rádio Wave jen v digitálu, na druhé straně chce přibrzdit digitalizaci rozhlasu. Ve chvíli, kdy se podaří vytvořit silnou posluchačskou skupinu, tak to nejdřív udělám v analogu a teprve poté je budu přesvědčovat na digitální vysílání. Na Radio Wave byl spáchán atentát, uvedl šéf zelených.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).