Hlavní navigace

Novinka z Mozilla Labs: práce s kontakty přímo v prohlížeči

24. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci Mozilla Labs vzniká nový experimentální projekt Contacts, který se zabývá prací s kontakty ve webovém prohlížeči. Jeho základní myšlenka je taková, že by si uživatel soustředil kontakty na své přátele a známé přímo u sebe v rámci webového prohlížeče. Odtud by je pak mohly se souhlasem uživatele čerpat jednotlivé internetové služby s tím, že by si uživatel mohl vybrat jaké kontakty poskytne. Mohla by tak v budoucnu odpadnout závislost na vzájemné podpoře jednotlivých služeb, kde jsou…

V rámci Mozilla Labs vzniká nový experimentální projekt Contacts, který se zabývá prací s kontakty ve webovém prohlížeči. Jeho základní myšlenka je taková, že by si uživatel soustředil kontakty na své přátele a známé přímo u sebe v rámci webového prohlížeče. Odtud by je pak mohly se souhlasem uživatele čerpat jednotlivé internetové služby s tím, že by si uživatel mohl vybrat jaké kontakty poskytne. Mohla by tak v budoucnu odpadnout závislost na vzájemné podpoře jednotlivých služeb, kde jsou kontakty potřeba (e-mail, komunitní servery).

Projekt Contacts je nyní k dispozici v rané verzi 0.1 ve formě samostatného rozšíření. Momentálně dovede jen importovat kontakty z komunitního serveru Twitter, e-mailové služby Gmail a ze systémového adresáře pod Mac OS X. Další verze by měly nabídnout podporu importu z dalších zdrojů, možnost úpravy uchovávaných kontaktů nebo spolupráci se synchronizačním nástrojem Weave, čímž by se kontakty daly synchronizovat i mezi jednotlivými instalacemi prohlížeče. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.