Hlavní navigace

Novinky ČT 24 od ledna: Highlight, Turbulence, Hranice dokořán a další

30. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

30. 11. 2010

Zpravodajský kanál ČT 24 nabídne od pondělí 3. ledna nový pořad Highlight. Jak vyplývá z programových plánů České televize, půjde o pohled do zákulisí této stanice, ale i dalších českých a světových médií. Vysílat se bude každý všední den. Formát by měl přinést přehled nejdůležitějších témat všedního dne.

ČTĚTE TAKÉ: DOKUMENT: ČT představila plán restrukturalizace a změn na ČT 2

Futurologický magazín Milénium se přesune z dopoledne na pozdní odpoledne. V současné době v tomto čase figuruje Interview ČT 24. To se naopak stěhuje až na půl sedmou večer, odkud zmizí pořad Počasí ve světě. Ten již v programu od 3. ledna nefiguruje. Svůj čas si zachová ranní blok Studio 6 i večerní Hyde Park. V rámci Událostí, komentářů zavede ČT od 3. ledna blok Branek, bodů, vteřin a Předpovědi počasí. Ty už se v praxi sice vysílají ve večerní komentované zpravodajské relaci nyní, ale nejsou v programu samostatně označeny.

DOKUMENT: Programové schéma ČT 24 od 3. ledna 2011 (PDF, 289 kB)

Změnou projdou na ČT 24 i víkendy. Novinkou bude například pořad Tep ČT 24. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor ho popisuje jako zdravotnický a lifestylový magazín o tom, co přináší 21. Století. Svůj vysílací čas bude mít v sobotu v 10:32 a v neděli ve 22:05. Z prvního uvedeného času naopak mizí Toulavá kamera, která se bude vysílat v nedělní repríze ve 21:05. Magazín Film 2010 ponese od příštího roku číslovku 2011. Novinkou bude také pořad Kulturama nasazený od 12:32, v čase, kde je nyní magazín Retro. Tah dámou, o kterém jsme vás nedávno informovali, se bude vysílat v sobotu od 20:30 a jeho stopáž je půl hodiny.

K TÉMATU: Regionálně odpojovaná budou moci být i mimořádná vysílání ČT 24

V prvním týdnu roku 2011 se objevuje ve víkendovém vysílání také nový pořad Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie. Česká televize ho specifikuje jako pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-polské hranice. Pro diváky, které bude mrzet absence Počasí ve světě, je přichystán pořad Turbulence. Ten se objevuje ve schématu v neděli od 17:30 se stopáží 25 minut. Dalším novinkovým formátem bude Horizont ČT24. Vysílat se bude každou neděli od 20 hodin a potrvá 52 minut.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.