Hlavní navigace

Novinky na beta.mapy.cz: trasy metra a export do KML

Jiří Macich ml.

Betaverze nové podoby služby Mapy.cz, o jejímž spuštění jsme vás již informovali, tento týden nabídla dvě sympatické novinky. První z nich je rozšíření možností exportu naplánovaných tras. Oproti stabilní verzi na www.mapy.cz jsme do beta-map na základě poptávky uživatelů nově přidali kromě stávajících exportních formátů GPX a Magellan i stále častěji používaný formát KML. Naplánovanou trasu si tak nyní můžete s pomocí této funkce přenést do velkého množství zejména online aplikací, které s…

Doba čtení: 1 minuta

Betaverze nové podoby služby Mapy.cz, o jejímž spuštění jsme vás již informovali, tento týden nabídla dvě sympatické novinky. První z nich je rozšíření možností exportu naplánovaných tras. Oproti stabilní verzi na www.mapy.cz jsme do beta-map na základě poptávky uživatelů nově přidali kromě stávajících exportních formátů GPX a Magellan i stále častěji používaný formát KML. Naplánovanou trasu si tak nyní můžete s pomocí této funkce přenést do velkého množství zejména online aplikací, které s tímto formátem pracují, píše se na stránkách blogu služby Mapy.cz.

Druhou novinkou je schéma pražského metra zanesené do dopravní vrstvy. Stačí se nazoomovat nad Prahu a v pravém sloupci zaškrtnout vrstvu ‚Zastávky‘. Od zoomu 10 se začnou zobrazovat trasy a stanice metra, ve vyšších přiblíženích pak postupně začnou přibývat i zastávky ostatních dopravních prostředků. Od přiblížení 15 se začnou kromě stanic metra zobrazovat i jednotlivé vchody do metra Funguje kliknutí jak na samotnou trasu metra, tak na jednotlivé stanice či vchody do metra. Vizitky jednotlivých tras, stanic a vchodů zatím nejsou příliš informativní, ale to se již brzy změní. uvádí provozovatel služby Seznam.cz.

Našli jste v článku chybu?