Hlavní navigace

Novinky o formátu ODF a balíčku OpenOffice.org

20. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení OASIS přijalo Open Document Format 1.1 za standard. Nová verze otevřeného formátu dokumentů počítá především s ohledy na zrakově postižené uživatele. ODF 1.1 například umožní k některým prvkům v dokumentech přiřadit alternativní text. Mělo by jít třeba o kresby, obrázky, odkazy a podobně. (DesktopLinux.com)

Sdružení OASIS přijalo Open Document Format 1.1 za standard. Nová verze otevřeného formátu dokumentů počítá především s ohledy na zrakově postižené uživatele. ODF 1.1 například umožní k některým prvkům v dokumentech přiřadit alternativní text. Mělo by jít třeba o kresby, obrázky, odkazy a podobně. (DesktopLinux­.com)

KL24

Z webu společnosti Sun Microsystem je také možné stáhnout avizovaný plug-in přinášející do MS Wordu podporu textových dokumentů stávajícího formátu Open Document. Jedná se o rannou verzi Technology Preview 1.0 určenou pro Windows 98 a vyšší. Sun pracuje na svém vlastním plug-inu jako na alternativě k nedávno vydanému podobnému doplňku, který vznikl ve spolupráci s Microsoftem, ale je hodnocen spíše jako zklamání. Sun v budoucnu počítá i s podporou tabulek a prezentací.

Vyšel také kancelářský balíček OpenOffice.org 2.2 ve stádiu Release Candidate 1. Nová verze slibuje rozšíření možností exportu do PDF, vylepšenou podporu tabulek z MS Excelu a také samozřejmě opravení známých chyb. Finální OpenOffice.org 2.2 by měl vyjít 27. února 2007.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).