Hlavní navigace

Novinky z Mozilla Labs: Weave 0.3 a Personas 1.0

2. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brány Mozilla Labs v krátkém časovém sledu opustily nové verze dvou experimentálních rozšíření: Weave 0.3 a Personas 1.0. První zmíněný projekt představuje rozšíření pro sdílení a synchronizaci některých uživatelských dat mezi více počítači. Do značné míry připomíná službu Opera Link. Uživatelé Firefoxu si totiž díky Weave 0.3 mohou přenášet třeba záložky, uložená hesla nebo historii navštívených stránek nejen mezi počítačem doma a v práci. Weave 0.3 nyní navíc přidává podporu prohlížeče Fennec…

Brány Mozilla Labs v krátkém časovém sledu opustily nové verze dvou experimentálních rozšíření: Weave 0.3 a Personas 1.0. První zmíněný projekt představuje rozšíření pro sdílení a synchronizaci některých uživatelských dat mezi více počítači. Do značné míry připomíná službu Opera Link. Uživatelé Firefoxu si totiž díky Weave 0.3 mohou přenášet třeba záložky, uložená hesla nebo historii navštívených stránek nejen mezi počítačem doma a v práci. Weave 0.3 nyní navíc přidává podporu prohlížeče Fennec, což je kódové jméno pro připravovanou mobilní verzi Firefoxu. Stejně jako Opera Link tedy směřuje ke sdílení dat mezi prohlížečem v mobilu a na počítači.

To naopak Personas nepatří k těm zrovna praktickým projektům, nicméně oblibu u řadových uživatelů by si přece jen mohl získat. Toto rozšíření totiž představuje nový koncept pro přizpůsobení vzhledu Firefoxu a některé jeho funkční principy by měly být již součástí nástupce Firefoxu 3.5. I současný Firefox podporuje změnu motivu vzhledu, ovšem Personas skinování realizuje pouze změnou pozadí nástrojových panelů a stavového řádku. Tvorba motivů je tedy jednodušší a aplikování nového vzhledu nevyžaduje restart prohlížeče. Skinování pomocí Personas by mohli uvítat konzervativnější uživatele, kterým u klasických motivů vzhledů vadí až přílišná proměna prohlížeče. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.