Hlavní navigace

Novoročenky Facebooku obsahovaly ohrožení soukromí, musel je stáhnout

1. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedlouho po uvedení „novoročenek“ je musel Facebook stáhnout, obsahovaly totiž bezpečnostní chybu, která se týkala (jak jinak) soukromí uživatelů.  Novoročenky v podobě služby „Midnight Delivery“ umožňují napsat zprávu, která bude doručena přesně se začátkem nového roku. Posílané zprávy teoreticky měly být soukromé, ale jak zjistil Jack Jenkins (viz Facebook “Midnight Delivery” security flaw), stačilo měnit adresu zprávy a bylo možné se dostat k cizím zprávám. Mimo čtení cizích zpráv je navíc…

Nedlouho po uvedení „novoročenek“ je musel Facebook stáhnout, obsahovaly totiž bezpečnostní chybu, která se týkala (jak jinak) soukromí uživatelů. 

Novoročenky v podobě služby „Midnight Delivery“ umožňují napsat zprávu, která bude doručena přesně se začátkem nového roku. Posílané zprávy teoreticky měly být soukromé, ale jak zjistil Jack Jenkins (viz Facebook “Midnight Delivery” security flaw), stačilo měnit adresu zprávy a bylo možné se dostat k cizím zprávám. Mimo čtení cizích zpráv je navíc bylo možné i mazat.

Vývojářům Facebooku trvalo několik hodin, než bezpečnostní nedostatek opravili a službu Midnight Delivery znovu zprovoznili.

Zdroj: Facebook Temporarily Disables New Year's Messages After Privacy Snafu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).