Hlavní navigace

Novozélanský premiér chce vyšetřit nezákonné špehování, které vedlo k zadržení zakladatele Megauploadu

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kim Dotcom, zakladatel úložiště Megaupload, který byl v lednu na popud americké FBI za dramatických okolností zatčen na Novém Zélandu, má další důvod k radosti. Jeho vydání do Spojených států je stále méně pravděpodobné. Na konci června nejprve novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Auklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Kim Dotcom, zakladatel úložiště Megaupload, který byl v lednu na popud americké FBI za dramatických okolností zatčen na Novém Zélandu, má další důvod k radosti. Jeho vydání do Spojených států je stále méně pravděpodobné.

Na konci června nejprve novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Auklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Nyní se do kauzy vložil dokonce sám novozélandský premiér John Key. Požaduje vyšetřit okolnosti neoprávěných odposlechů, které prováděla tamní vládní tajná služba, a na jejichž základě došlo k zadržení Dotcoma. Tajná služba totiž podle Keye prováděla odposlechy, aniž by k tomu měla potřebná povolení.

Zdroj: Reuters

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.