Hlavní navigace

Novozélanský soud řeší, jak naložit s důkazy v kauze Megaupload

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Soud v novozélanském Aucklandu zahájil třídenní slyšení v kauze zadržení zakladatele serveru Megaupload Kima Dotcoma. Soudce by měl určit, jak naložit s důkazy, které novozélanská policie zadržela při domovní prohlídce v Dotcomově sídle v Aucklandu letos v lednu. Na konci června totiž novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Aucklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Soud v novozélanském Aucklandu zahájil třídenní slyšení v kauze zadržení zakladatele serveru Megaupload Kima Dotcoma. Soudce by měl určit, jak naložit s důkazy, které novozélanská policie zadržela při domovní prohlídce v Dotcomově sídle v Aucklandu letos v lednu.

Na konci června totiž novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Aucklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Důkazy, které byly zajištěny při domovní prohlídce, by tak mohly být zpochybněny. 

Dotcom si v průběhu slyšení už stačil postěžovat na chování zasahujících policistů, kteří ho prý udeřili do obličeje a srazili jej na zem. Dotcom byl zadržen v lednu za dramatických okolností na popud americké FBI. Od té doby čeká ve své vile v Aucklandu na soud, který bude rozhodovat o jeho vydání do Spojených států. Tam mu hrozí teoreticky až 55 let vězení a tučná pokuta.

Zdroj: Radio New Zealand

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.