Hlavní navigace

Novozélanský soud řeší, jak naložit s důkazy v kauze Megaupload

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Soud v novozélanském Aucklandu zahájil třídenní slyšení v kauze zadržení zakladatele serveru Megaupload Kima Dotcoma. Soudce by měl určit, jak naložit s důkazy, které novozélanská policie zadržela při domovní prohlídce v Dotcomově sídle v Aucklandu letos v lednu. Na konci června totiž novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Aucklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Soud v novozélanském Aucklandu zahájil třídenní slyšení v kauze zadržení zakladatele serveru Megaupload Kima Dotcoma. Soudce by měl určit, jak naložit s důkazy, které novozélanská policie zadržela při domovní prohlídce v Dotcomově sídle v Aucklandu letos v lednu.

Na konci června totiž novozélandská soudkyně Helena Winkelman rozhodla, že domovní prohlídka, která po Dotcomově zadržení proběhla v jeho sídle v novozélandském Aucklandu, byla nelegální, a to včetně zabavení pevných disků.

Důkazy, které byly zajištěny při domovní prohlídce, by tak mohly být zpochybněny. 

Dotcom si v průběhu slyšení už stačil postěžovat na chování zasahujících policistů, kteří ho prý udeřili do obličeje a srazili jej na zem. Dotcom byl zadržen v lednu za dramatických okolností na popud americké FBI. Od té doby čeká ve své vile v Aucklandu na soud, který bude rozhodovat o jeho vydání do Spojených států. Tam mu hrozí teoreticky až 55 let vězení a tučná pokuta.

Zdroj: Radio New Zealand

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).