Hlavní navigace

Novu opouští rosnička Jana Adámková, někdejší moderátorka Televizních novin

Jan Potůček

Na její místo moderátorky počasí je připraveno hned několik perspektivních čekatelů, tvrdí šéf PR televize Nova Lubor Černohlávek

Doba čtení: 1 minuta

televize Nova odchází další tvář známá z Televizních novin, někdejší moderátorka hlavní zpravodajské relace a nynější „rosnička“ Jana Adámková. Podle internetového deníku Blesk.cz, který informaci přinesl jako první, Adámková odchází z vlastní vůle, protože nesouhlasí s vnitřními změnami a celkovým směřováním zpravodajství pod jeho novým šéfem Vladimírem Mužíkem. Nova odchod Adámkové potvrdila.

K TÉMATU: Moderátor Pavel Dumbrovský na Nově skončil. Rozchází se prý v dobrém

„Jana Adámková oznámila, že chce z TV Nova odejít, přičemž vedení zpravodajství její rozhodnutí akceptovalo. Na její místo moderátorky počasí je připraveno hned několik perspektivních čekatelů. Janě Adámkové přejeme hodně úspěchů v jejích dalších projektech,“ řekl Blesku ředitel PR Novy Lubor Černohlávek. Adámková na Nově působila od roku 1997, nejprve jako moderátorka Počasí, poté Televizních novin a následně opět Počasí.

ČTĚTE TAKÉ: Nova stáhla Václava Tittelbacha z moderování Sportovních novin

Nova se nedávno rozloučila s dlouholetým moderátorem Televizních novin Pavlem Dumbrovským a z obrazovky stáhla moderátora Sportovních novin Václava Tittelbacha, kterého nahradila mladším moderátorem Petrem Suchoněm. Z domácí redakce zpravodajství pak odešli Tomáš Hauptvogel, který zamířil na Primu family, Jiří Pánek a Eva Myšíková, ze zahraniční redakce pak Martin Rusek.

NAPSALI JSME: Tomáš Hauptvogel míří z Novy na Primu, Ladislav Hruška z Primy na Novu

Naopak do zpravodajství Novy zamířila Lenka BenešováÓčka, Ladislav Hruška z Primy a od června do Novy nastoupí jako editor zpravodajství bývalý moderátor Událostí České televize Roman Pistorius. Na Novu mají zamířit i další lidé z ČT, konkrétní jména ale televize zatím nechtěla komentovat. Po letech se do Televizních novin vrátil také reportér Hanuš Hanslík, který v nich působil už koncem devadesátých let.

Našli jste v článku chybu?