Hlavní navigace

Nový Android se bude jmenovat KitKat, Google uzavřel dohodu s Nestlé

3. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Měli jsme tu Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich a Jelly Bean. A Android ve verzi 4.4 ponese další sladké jméno: KitKat.

Ne, to není vtip: další verze operačního systému Android se skutečně bude jmenovat KitKat. Jméno zveřejnil v příspěvku na Google+ šéf pro vývoj Androdiu a Chrome Sundar Pinchai. „Už se nemůžu dočkat vydání nové verze naší platformy, která je tak sladká jako tyčinka, která v našem týmu patří k nejoblíbenějším,“ dodal.

Zároveň oznámil, že Google překonal hranici 1 miliardy aktivovaných přístrojů s Androidem.

KL24

Pro BBC pak Google potvrdil, že s majitelem značky, švýcarskou potravinářskou firmou Nestlé, uzavřel dohodu, která mu použití názvu umožňuje. „Dohoda nezahrnuje peněžní platbu,“ doplnil manažer Androidu pro partnerství John Lagerling. Podle něj šlo o to podniknout něco nečekaného a vtipného.


Autor: Google

Na svém účtu na Twitteru pak dohodu potvrdila i Nestlé. Firma by na dohodě mohla vydělat – získává cennou reklamu. A hned se chopila šance: v devatenácti zemích uvede na trh speciální edici čítající 50 milionů kusů své tyčinky. Na obalu budou zákazníky vyzývat, aby se odebrali na web Androidu, kde budou mít šanci vyhrát různé ceny, potvrdila firma v oficiálním prohlášení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).