Hlavní navigace

Nový Android se bude jmenovat KitKat, Google uzavřel dohodu s Nestlé

Autor: Google
David Slížek

Měli jsme tu Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich a Jelly Bean. A Android ve verzi 4.4 ponese další sladké jméno: KitKat.

Ne, to není vtip: další verze operačního systému Android se skutečně bude jmenovat KitKat. Jméno zveřejnil v příspěvku na Google+ šéf pro vývoj Androdiu a Chrome Sundar Pinchai. „Už se nemůžu dočkat vydání nové verze naší platformy, která je tak sladká jako tyčinka, která v našem týmu patří k nejoblíbenějším,“ dodal.

Zároveň oznámil, že Google překonal hranici 1 miliardy aktivovaných přístrojů s Androidem.

Marcom

Pro BBC pak Google potvrdil, že s majitelem značky, švýcarskou potravinářskou firmou Nestlé, uzavřel dohodu, která mu použití názvu umožňuje. „Dohoda nezahrnuje peněžní platbu,“ doplnil manažer Androidu pro partnerství John Lagerling. Podle něj šlo o to podniknout něco nečekaného a vtipného.


Autor: Google

Na svém účtu na Twitteru pak dohodu potvrdila i Nestlé. Firma by na dohodě mohla vydělat – získává cennou reklamu. A hned se chopila šance: v devatenácti zemích uvede na trh speciální edici čítající 50 milionů kusů své tyčinky. Na obalu budou zákazníky vyzývat, aby se odebrali na web Androidu, kde budou mít šanci vyhrát různé ceny, potvrdila firma v oficiálním prohlášení.

Našli jste v článku chybu?
4. 9. 2013 7:18
Flasi (neregistrovaný)

Až si bude chtít někdo za 2 roky něco vygooglovat o té tyčince, tak nemá šanci - všechny výsledky hledání mu budou vracet jak nainstalovat Angry birds a jak upgradovat Samsung S-něco na Android KitKat

4. 9. 2013 9:44
Marv-CZ (neregistrovaný)

Tyčinku asi moc lidí negoogluje. Co mě ale neskutečně štve, že když člověk potřebuje něco vyhledat o tabletu jako polohovacím zařízení, tak má problém. Kterej blb ty přerostlé telefony pojmenoval stejně.