Hlavní navigace

Nový český web nabízí televizní program v XMLTV

22. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud používáte třeba MythTV nebo MediaPortal, mohly by vás zajímat čerstvě spuštěné stránky na adrese http://www.xmltv.cz. Poskytují české XMLTV programy momentálně pro 138 televizních stanic. Do 10. ledna 2011 je možné data odebírat bezplatně v rámci zkušebního provozu serveru. Do budoucna si odběr dat bude nutné předplatit, tedy samozřejmě v případě zájmu o ně. 

Pokud používáte třeba MythTV nebo MediaPortal, mohly by vás zajímat čerstvě spuštěné stránky na adrese http://www.xmltv­.cz. Poskytují české XMLTV programy momentálně pro 138 televizních stanic. Do 10. ledna 2011 je možné data odebírat bezplatně v rámci zkušebního provozu serveru. Do budoucna si odběr dat bude nutné předplatit, tedy samozřejmě v případě zájmu o ně. 

Hledal jsem profesionálního dodavatele programových dat. Jakmile jsem jej nalezl, zjistil jsem, že za jeho data je potřeba platit. Protože jsou ceny relativně vysoké a není v mých silách je platit, je nutné XMLTV data na našem serveru zpoplatnit, vysvětluje Ivo Hanuška, autor projektu. Podle něj XMLTV využití zejména majitelé HTPC, kterým nevyhovuje informační servis EPG.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).