Hlavní navigace

Nový Firefox 28 podporuje kodek VP9

18. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla vydala nový Firefox 28, který podporuje next-gen kodek VP9 pro streamování videa na webu s pomocí HTML 5. Jaké další novinky přináší? A co nového je ve verzi pro Android?

Mozilla dle plánu dnes vydala nový Firefox 28. Zavádí podporu prvního next-gen kodeku, kterým je V9 z projektu WebM. Pro streamování audia je nově podporován kodek Opus, který dříve Firefox podporoval jen pro komunikaci v reálném čase s chystaným standardem WebRTC. Multimédií se týká i další novinka, kterou je regulace hlasitosti obsahu přehrávaného díky HTML 5.

cif 24 - early cena - média

Uživatelům OS X se nově budou notifikace webových stránek a webových aplikací zobrazovat v systémovém notifikačním centru. Z ranku CSS 3 nyní Firefox nově umožňuje využívat multi-line flexbox. Odstraněna byla podpora protokolu SPDY 2, který již dříve nahradil SPDY 3. Opravena byla i řada bezpečnostních chyb, z nichž čtyři jsou hodnoceny jako kritické.

Zároveň vyšel Firefox 28 pro Android přináší například lepší operace s textem (výběr a zkopírování), nové možnosti sdílení obsahu a možnost doplnit podporu dalších vyhledávačů díky OpenSearch modulům. Drobnou, leč dlouho očekávanou novinkou je volba v nastavení, díky níž je možné zakázat skrývání horní navigační lišty při posunu stránky směrem dolů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).