Hlavní navigace

Nový Firefox 3.0.5 opravuje celou řadu chyb

17. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Mozilla Corporation uvolnila další opravné verze Firefoxu 3 a naposledy i Firefoxu 2. Nejnovější Firefox 3.0.5 opravuje hlavně několik bezpečnostních chyb. Konkrétně osm, z čehož tři jsou vysoce kritické. Dále přináší dílčí úpravy související se stabilitou a přístupností. Doplňuje i několik nových oficiálních lokalizací včetně esperanta a nabízí řešení selhávání instalace vícenásobně podepsaných doplňků. Rovněž byla přidána možnost zasílat poznámky specifické k systému skrze nástroj…

Společnost Mozilla Corporation uvolnila další opravné verze Firefoxu 3 a naposledy i Firefoxu 2. Nejnovější Firefox 3.0.5 opravuje hlavně několik bezpečnostních chyb. Konkrétně osm, z čehož tři jsou vysoce kritické. Dále přináší dílčí úpravy související se stabilitou a přístupností. Doplňuje i několik nových oficiálních lokalizací včetně esperanta a nabízí řešení selhávání instalace vícenásobně podepsaných doplňků. Rovněž byla přidána možnost zasílat poznámky specifické k systému skrze nástroj pro hlášení pádů prohlížeče.

Vedle Firefoxu 3.0.5 vyšel také Firefox 2.0.0.19. Je to poslední plánovaná aktualizace pro druhou generaci Firefoxu, jejíž podpora končí teď v prosinci. Opravuje celkem devět bezpečnostních chyb, z čehož čtyři jsou hodnoceny jako vysoce kritické. A pozor – z technických důvodů neobsahuje již vestavěnou ochranu proti phishingu. Už od začátku měsíce běží hromadné nabízení automatického přechodu na Firefox 3.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).