Hlavní navigace

Nový Flash Player řeší kritické bezpečnostní nedostatky

15. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Flash Player od Adobe se dočkal nové opravné verze označené jako 10.0.42.34. Jedná se o aktualizaci řešící jak problémy se stabilitou, tak zranitelnosti, které mohly vést až ke vzdálenému vykonání libovolného kódu. Nejnovější Flash Player si můžete stáhnout z oficiálního webu, kde k němu Adobe volitelně nabízí i bezplatný antivirový skener od McAfee. Adobe si musí v oblasti bezpečnosti napravovat pověst, což ostatně částečně letos v květnu potvrdili i čelní představitelé společnosti. Tehdy se…

Flash Player od Adobe se dočkal nové opravné verze označené jako 10.0.42.34. Jedná se o aktualizaci řešící jak problémy se stabilitou, tak zranitelnosti, které mohly vést až ke vzdálenému vykonání libovolného kódu. Nejnovější Flash Player si můžete stáhnout z oficiálního webu, kde k němu Adobe volitelně nabízí i bezplatný antivirový skener od McAfee. Adobe si musí v oblasti bezpečnosti napravovat pověst, což ostatně částečně letos v květnu potvrdili i čelní představitelé společnosti. Tehdy se ovšem hovořilo zejména o bezpečnosti produktů pracujících s PDF dokumenty.

Flash je však také dosti kritickou technologií, což si třeba uvědomuje Mozilla Corporation, které ve Firefoxu 3.5.3 a vyšším upozorňuje uživatele na eventuální zastaralost jejich instalace Flash Playeru. Adobe sice zavádí pravidelné tříměsíční cykly pro vydávání bezpečnostních aktualizací, ale to zatím pro Flash Player neplatí. Andrew Stormsz z firmy nCircle Network Security, která se zabývá mj. audity zabezpečení, také upozorňuje na údajně nedostatečnou úroveň bezpečnostních bulletinů k jednotlivým opravám. (SecurityWorld­.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).