Hlavní navigace

Nový iPhone 3GS v České republice v půli července?

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový iPhone 3GS se v nabídce tuzemských mobilních operátorů objeví již tento měsíc. Podle údajně dobře informovaného zdroje ČTK se fanoušci jablečného mobilu mají dočkat v polovině července. Uvedení teď v červenci potvrdila Martina Kemrová, mluvčí T-Mobilu, přesnější datum ale nesdělila. Miroslav Čepický z Vodafonu uvedl pouze, že iPhone bude v nabídce během léta. Telefónica O2 předpokládá, že všichni tři GSM operátoři nabídnou nový iPhone ve stejný den, ale konkrétnější termín její tiskový…

Nový iPhone 3GS se v nabídce tuzemských mobilních operátorů objeví již tento měsíc. Podle údajně dobře informovaného zdroje ČTK se fanoušci jablečného mobilu mají dočkat v polovině července. Uvedení teď v červenci potvrdila Martina Kemrová, mluvčí T-Mobilu, přesnější datum ale nesdělila. Miroslav Čepický z Vodafonu uvedl pouze, že iPhone bude v nabídce během léta. Telefónica O2 předpokládá, že všichni tři GSM operátoři nabídnou nový iPhone ve stejný den, ale konkrétnější termín její tiskový mluvčí pro ČTK také neřekl. Otazník samozřejmě stále visí nad cenou, za kterou se u nás bude prodávat.

V USA a několika dalších zemích se iPhone 3GS prodává od 19. června. Sice už nevzbuzuje takové davové šílenství jako předchozí dva modely, ale i tak se během prvních tří dnů mělo prodat přes milion kusů. Nový iPhone 3GS je rychlejší než předchozí modely. Kromě posílení výkonu systému a rychlejšího webového prohlížeče nabízí i vyšší rychlost pro datové přenosy přes HSDPA: až 7,2 Mbit/s, což však není v Česku momentálně využitelná novinka. Ve výbavě je také nový fotoaparát s rozlišením tří megapixelů, funkce bezdrátového modemu, podpora MMS a řada dalších novinek. (Finační noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.