Hlavní navigace

Nový žebříček nejbohatších Američanů

23. 9. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Časopis Forbes zveřejnil aktualizovaný žebříček 400 nejbohatších Američanů. Celkově většina osob na předních místech opět o něco zbohatla, poprvé v historii byl k umístění zapotřebí majetek v hodnotě více než 1 miliarda dolarů. Podle očekávání se na první příčce udržel Bill Gates, druhý je opět Warren Buffet. Z dalších lidí podnikajících v IT průmyslu se dařilo Lawrenci Ellisonovi z Oraclu, který se vyšplhal na 4. pozici, o něco si polepšili také Sergey Brin (12.), Larry Page (13.) i Eric…

Časopis Forbes zveřejnil aktualizovaný žebříček 400 nejbohatších Američanů. Celkově většina osob na předních místech opět o něco zbohatla, poprvé v historii byl k umístění zapotřebí majetek v hodnotě více než 1 miliarda dolarů. Podle očekávání se na první příčce udržel Bill Gates, druhý je opět Warren Buffet. Z dalších lidí podnikajících v IT průmyslu se dařilo Lawrenci Ellisonovi z Oraclu, který se vyšplhal na 4. pozici, o něco si polepšili také Sergey Brin (12.), Larry Page (13.) i Eric Schmidt (45.) z Googlu. O několik příček naopak přišli Paul Allen (5.) a Steve Ballmer (15.) z Microsoftu či Michael Dell (7.) (Forbes)

Autor článku

Autor je bývalým redaktorem Lupa.cz, nyní pracuje jako konzultant v BCG. Vystudoval ekonomii a právo. Občas bloguje: jilm.cz a často tweetuje: @jilm.