Hlavní navigace

Novým ředitelem Radiokomunikací je Brit Ian McKenzie

24. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 2. 2007

Radiokomunikace mají nového generálního ředitele. Miroslava Čuřína ve funkci vystřídal britský manažer Ian McKenzie, zástupce společnosti Mid Europa Partners. Ta se společně s firmami Lehman Brother a Al Natčen stala loni na podzim novým stoprocentním vlastníkem Radiokomunikací. Konsorcium za firmu zaplatilo 33,6 miliardy korun, což byla největší zahraniční investice v České republice za celý loňský rok.

ICTZ23

Jednašedesátiletý Čuřín podle informací serveru Euro online zůstává členem nejužšího vedení Radiokomunikací i předsedou představenstva společnosti. Členem představenstva se stal i bývalý generální ředitel mobilního operátora Eurotel Terrence Valeski. Firma nyní reviduje všechny dosavadní projekty a pracuje na nové strategii, která se dotkne mj. i oblasti zemského digitálního vysílání.

Radiokomunikace provozují zemský digitální multiplex A v Praze, Brně, Ostravě a Domažlicích a společně s mobilním operátorem T-Mobile, v němž mají menšinový podíl, se připravují na digitální televizní vysílání pro mobilní telefony ve formátu DVB-H.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.