Hlavní navigace

Novým šéfem PR oddělení Primy bude bývalý reportér Novy David Vaníček

16. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na Primu se stěhuje další bývalý reportér Televizních novin, který se v minulosti vzepřel nové koncepci šéfa zpravodajství Vladimíra Mužíka

Řady exreportérů televize Nova, kteří přeběhli ke konkurenční Primě, rozšíří někdejší tvář Televizních novin David Vaníček. Od 30. dubna nahradí ve funkci vedoucího PR oddělení FTV Primy Václava Mazánka. Na obrazovce Novy se Vaníček neobjevoval už od loňské rebelie proti novému řediteli zpravodajství Vladimíru Mužíkovi. Ten ho zbavil moderování Střepin a zakázal mu vstup na obrazovku, Vaníček pouze namlouval některé reportáže. Později se stal programovým producentem zpravodajství Novy.

K TÉMATU: Reportéři David Vaníček, Pavel Šuba a Jiří Pánek dali výpověď z Novy

“Nabídka FTV Prima je pro mě zatím největší profesní výzvou a velmi si vážím důvěry, kterou jsem dostal. Po devíti letech rozhodně není na škodu změnit působiště, teď znovu cítím silnou motivaci, výzvu, a to mám rád,” komentoval Vaníček nástup do Primy v oficiální tiskové zprávě, kterou médiím rozeslal ještě jeho předchůdce Václav Mazánek. Devětadvacetiletý Vaníček v minulosti externě spolupracoval s Rádiem Impuls a podílel se také na pilotních dílech pořadu Backstage pro českou verzi hudebního kanálu MTV, kterou provozuje Nova.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: David Vaníček zůstává na Nově. Eva Myšíková a Jiří Pánek končí

Z někdejších rebelů, kteří se začátkem loňského roku vzbouřili proti nynějšímu řediteli zpravodajství Novy Vladimíru Mužíkovi, už v nejsledovanější české televizi prakticky nikdo nezbyl. Jiří Pánek loni odešel do České televize a poté do TV Barrandov, Eva Myšíková do Východočeské televize V1 (ale odtud již odešla dělat PR do soukromého sektoru), Tomáš Hauptvogel do Primy. Odešli i další reportéři Adam Halmoši coby mluvčí na radnici Prahy 6 a Pavel Šuba coby editor do centra zpravodajství Českého rozhlasu, kteří se rebelii přímo nepodíleli.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).