Hlavní navigace

Novým šéfem televize Barrandov Roman Bradáč, program vede Petr Lesák

12. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Robert Kvapil končí po půl roce v čele televize Barrandov, nadále se bude věnovat rozvojovým projektům v rámci mediální agentury Médea, kterou s Barrandovem pojí stejný majitel

Televize Barrandov mění po půl roce opět generálního ředitele. Roberta Kvapila ve funkci střídá Roman Bradáč, který do předloňského září vedl zpravodajský kanál ČT 24 a působil v předchozím managemetu České televize pod vedením generálního ředitele Jiřího Janečka. Po jeho rezignaci Bradáč kandidoval na šéfa ČT a probojoval se až do finále, v němž ho porazil bývalý ředitel Novy Petr Dvořák. Za Bradáčovou kandidaturou stál i tehdejší obchodní ředitel ČT Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník a výkonný ředitel ČT 1 Radan Dolejš.

K TÉMATU: Na Barrandovu padaly hlavy, skončil šéf programu Stoniš i výkonný ředitel Žádník

Bradáčovi spolupracovníci ČT loni na podzim, po změně majitele televize Barrandov (od Tomáše Chrenka ji koupil Jaromír Soukup), přešli do této televize. Kvapil se stal generálním a Žádník výkonným ředitelem (v této funkci ale po Novém roce skončil). Bradáč televizi pomáhal s přípravou nové hlavní zpravodajské relace Hlavní zprávy, která odstartovala po Novém roce a zatím se jí příliš nedaří. Nástup nového šéfa TV Barrandov, který je naplánovaný už na zítřek, středu 13. února, provází i jmenování nového programového ředitele. Tím se stane Petr Lesák, který je zároveň jedním z moderátorů Hlavních zpráv. Tím zůstane i nadále.

KOMENTÁŘ: Úspěšná cesta televize Barrandov do pekel

Lesák nedávno prodal majiteli Barrandova svoji produkční firmu Real TV, která vyráběla pořady pro Českou televizi a Primu (například TopStar magazín, Jste to, co jíte, Prostřeno či Jak se staví sen). Barrandov po změně programu na začátku letošního roku postihnul významný pokles sledovanosti a ztráta pozice čtvrté nejsledovanější televizní stanice v zemi. Už v prosinci vedení Barrandova opustil programový ředitel Marek Stoniš, který předtím nikdy nepůsobil v televizi a souběžně vedl redakci časopisu Instikt, patřícího rovněž vlastníkovi TV Barrandov, vydavatelství Empresa Media.

ČTĚTE TAKÉ: „Stará parta“ z ČT na Barrandově: Kvapil generálním a Žádník výkonným ředitelem

Cloud23

Změnu generálního ředitele Barrandova vysvětluje Empresa Media dokončením konsolidace televize po změně jejího majitele. “Hlavním úkolem krizového managementu byla konsolidace provozu a také finanční stabilizace TV Barrandov. Tento úkol se podařilo úspěšně splnit,“ uvedla šéfka vydavatelství Marcela Hrdá. „Mým hlavním cílem je TV Barrandov dále pozitivně rozvíjet a zejména zlepšit její pozici na českém televizním trhu,“ dodal nový generální ředitel Barrandova Roman Bradáč.

TV Barrandov mění generálního ředitele již potřetí za poslední rok. Loni v červnu nahradila tehdejší šéfku Janku Vozárovou bývalá programová ředitelka slovenské televize Markíza Martina Lišková. V říjnu 2012, po změně majitele Barrandova, ji nahradil Robert Kvapil. Toho nyní střídá Roman Bradáč.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).