Hlavní navigace

Nýrsko a Kamýk nad Vltavou se dnes dočkají digitálního opakovače ČT

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Česká televize dnes zprovozní dva digitální dokrývače veřejnoprávního multiplexu. Kvalitnějšího, respektive vůbec nějakého digitálního signálu ČT se dočkají diváci v Nýrsku na Sušicku a v Kamýku nad Vltavou na Příbramsku. Informoval o tom Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize. Dokrývače pro ČT zajistí České Radiokomunikace a firma B PLUS TV (Kamýk).

TABULKA: Seznam všech zprovozněných vysílačů a dokrývačů veřejnoprávního multiplexu České televize

Dokrývač v Nýrsku bude vysílat na kanálu 34, který ČT v západních Čechách využívá pro digitální vysílání na vysílačích Krašov u Plzně a na domažlickém Vraním vrchu. S těmito vysílači vytvoří jednofrekvenční síť. Primární signál bude nýrský opakovač odebírat z Vraního vrchu u Domažlic, byť se obec nachází v územní oblasti Sušice, pro kterou ČT vysílá z hlavního vysílače na Svatoboru. V Nýrsku dnes spouští digitální opakovač také multiplex 2 na kanálu 48.

Mapa pokrytí digitálního opakovače v Nýrsku (Zdroj: České Radiokomunikace)

V Kamýku nad Vltavou bude ČT digitálně vysílat na kanálu 53, stejně jako z pražského Cukráku, Žižkova a středočeských Votic. S těmito vysílači by měl kamýcký opakovač vytvořit jednofrekvenční síť.

Našli jste v článku chybu?