Hlavní navigace

O Internet Explorer 9 je velký zájem

Jiří Macich ml.

Finální verze nového webového prohlížeče Internet Explorer 9 zaznamenala za prvních 24 hodin od uvolnění 2,35 milionů stažení. V porovnání s čísly z uvolnění jiných prohlížečů se to nemusí zdát jako zajímavé číslo, ovšem opak je pravdou. Vždyť Internet Explorer 9 nepodporuje Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti. V tomto světle se 2,35 milionů stažení jeví jako opravdu velký zájem.

Finální verze nového webového prohlížeče Internet Explorer 9 zaznamenala za prvních 24 hodin od uvolnění 2,35 milionů stažení. V porovnání s čísly z uvolnění jiných prohlížečů se to nemusí zdát jako zajímavé číslo, ovšem opak je pravdou. Vždyť Internet Explorer 9 nepodporuje Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti. V tomto světle se 2,35 milionů stažení jeví jako opravdu velký zájem.

Microsoft vypočítal, že za první den byl Internet Explorer 9 stažen více než 27× každou sekundou nebo cca 240× každých devět sekund. Tolik vsuvka pro milovníky statistik. Každopádně Internet Explorer 9 zájem vzbudil, ale až čas ukáže, jak se dovede na trhu etablovat a jestli třeba pozvedne prapor prohlížeče Microsoftu k citelnějšímu opětovnému růstu tržního podílu. 

Zdroj: Exploring IE

Našli jste v článku chybu?