Hlavní navigace

O Internet Explorer 9 je velký zájem

Jiří Macich ml.

Finální verze nového webového prohlížeče Internet Explorer 9 zaznamenala za prvních 24 hodin od uvolnění 2,35 milionů stažení. V porovnání s čísly z uvolnění jiných prohlížečů se to nemusí zdát jako zajímavé číslo, ovšem opak je pravdou. Vždyť Internet Explorer 9 nepodporuje Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti. V tomto světle se 2,35 milionů stažení jeví jako opravdu velký zájem.

Finální verze nového webového prohlížeče Internet Explorer 9 zaznamenala za prvních 24 hodin od uvolnění 2,35 milionů stažení. V porovnání s čísly z uvolnění jiných prohlížečů se to nemusí zdát jako zajímavé číslo, ovšem opak je pravdou. Vždyť Internet Explorer 9 nepodporuje Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti. V tomto světle se 2,35 milionů stažení jeví jako opravdu velký zájem.

Microsoft vypočítal, že za první den byl Internet Explorer 9 stažen více než 27× každou sekundou nebo cca 240× každých devět sekund. Tolik vsuvka pro milovníky statistik. Každopádně Internet Explorer 9 zájem vzbudil, ale až čas ukáže, jak se dovede na trhu etablovat a jestli třeba pozvedne prapor prohlížeče Microsoftu k citelnějšímu opětovnému růstu tržního podílu. 

Zdroj: Exploring IE

Našli jste v článku chybu?
19. 3. 2011 20:27
doctorX (neregistrovaný)

tak asi takto, kdyby nebyl IE integrovany do os , tak si ho nestane nikdo . Ale jinak k tem cislum, co si pamatuju, tak treba vydani FF3.5 se4 za prvni den stahlo vice jak per milionu. Tak nejak nevim , jak velky zajem je o IE .

20. 3. 2011 17:49
Bruno2 (neregistrovaný)

Podle mého názoru není počet stažení důležitý. To může říct každý tvůrce softwaru. Důležité je kolik lidí jej skutečně používá. A nebude to moc - XP má stále vysoký podíl.

Já napřiklad jsem jej stáhnul 6x - pro Win 7 ENU, SKY, CSY verzi a každou v x86 i x64, ale jěště nenainstaloval. Když čtu tu kritiku (neumí vypnout ClearType + problémy se zobrazováním stránek), tak váhám jestli si to mám pustit do systému.