Hlavní navigace

O IPTV ví jen dvanáct procent Němců

10. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

IPTV využívá přibližně 200 tisíc německých domácností. Největší poskytovatelé televizních služeb využívajících internetový protokol, tedy společnosti Arcor, Hansenet s Alice TV a T-Home, přesto spokojeni nejsou. Poskytovatelé IPTV služeb očekávali více klientů, jenže z jejich průzkumu vyplynulo, že jen dvanáct procent Němců ví, co to IPTV vlastně je. Dalších 19 procent lidí v Německu sice už o IPTV slyšelo, ale netuší oč běží. Společnosti to chtějí napravit a hodlají potenciální klienty více…

IPTV využívá přibližně 200 tisíc německých domácností. Největší poskytovatelé televizních služeb využívajících internetový protokol, tedy společnosti Arcor, Hansenet s Alice TV a T-Home, přesto spokojeni nejsou. Poskytovatelé IPTV služeb očekávali více klientů, jenže z jejich průzkumu vyplynulo, že jen dvanáct procent Němců ví, co to IPTV vlastně je. Dalších 19 procent lidí v Německu sice už o IPTV slyšelo, ale netuší oč běží. Společnosti to chtějí napravit a hodlají potenciální klienty více seznámit s výhodami IPTV a nabídkou svých služeb. Pro zajímavost: Arcor nabízí na 110 televizních stanic a i konkurenční Hansenet a T-Home mají v nabídce také přes stovku kanálů. (DigiZone.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).