Hlavní navigace

O volné kmitočty mají vážný zájem všichni tři GSM operátoři

Jiří Macich ml.

O před časem uvolněné kmitočty ve výběrovém řízení, které pořádá Český telekomunikační úřad, projevily dle očekávání zájem společnosti Telefónica O2, T-Mobile i Vodafone. Všichni tři GSM operátoři působící na našem trhu se tedy přihlásili do výběrového řízení a Český telekomunikační úřad rozhodl, že přihlášky postupují k dalšímu hodnocení. Informoval o tom prostřednictvím svého webu.

O před časem uvolněné kmitočty ve výběrovém řízení, které pořádá Český telekomunikační úřad, projevily dle očekávání zájem společnosti Telefónica O2, T-MobileVodafone. Všichni tři GSM operátoři působící na našem trhu se tedy přihlásili do výběrového řízení a Český telekomunikační úřad rozhodl, že přihlášky postupují k dalšímu hodnocení. Informoval o tom prostřednictvím svého webu.

Loni na podzim se objevovaly spekulace, že by uvolněné kmitočty mohly být využity pro GSM síť dalšího operátora na našem trhu. Český telekomunikační úřad ovšem došel k závěru, že by taková síť nebyla příliš konkurenceschop­nou, navíc se prý neobjevil ani žádný předběžný zájemce o vstup na český trh. Spekulovalo se třeba o operátorovi Orange.

Našli jste v článku chybu?
28. 4. 2009 13:54
Brooch (neregistrovaný)
Dokud nevyuzijou to co maj k dispozici a na co si poridili licence, ktere jim malem propadli protoze na to kaslou, nic bych jim nedaval. Jenom budou hamounit a blokovat kmitocty aby se sem nikdo dalsi nedostal. NE!
28. 4. 2009 15:27
Tomáš Kapler (neregistrovaný)
přesně tak, naopak bych jim vzal nevyužívané kmitočty a pak by hned o to projevil zájem někdo jiný.