Hlavní navigace

O licenci pro Slovak Sport.TV by se mělo rozhodnout už příští týden

22. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O tom, zdali chystaný tematický kanál Slovak Sport.TV získá licenci, by se mělo rozhodnout už příští týden, kdy bude tamní regulátor RVR opět zasedat. Na satelitu bude stanice zřejmě pouze v SD.

Očekávaná televizní stanice Slovak Sport.TV, která chce zaplnit u našich východních sousedů mezeru po dnes již neexistujícím veřejnoprávním okruhu Trojka, bude už na příštím zasedání Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), žádat o vydání licence. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel chystaného programu Róbert Greguš s tím, že signál je následně stanice schopna poskytovat okamžitě.

K TÉMATU: Slovak Sport.TV je připravený spustit vysílání, jakmile dostane licenci

29. května je zasedání rady pro vysílání, na níž budou posuzovat i naši žádost ohledně získání digitální licence. Následně po získání a nabytí právní moci, začneme posílat signál do peeringového centra, kde si ho začnou nabírat operátoři, uvedl pro DigiZone.cz Greguš. Signál bude podle jeho slov dostupný pro operátory jak v klasickém (SD) tak i vysokém rozlišení (HDTV), bude tedy záležet pouze na nich, v jaké kvalitě ho svým zákazníkům poskytnou.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Slovak Sport TV se připravuje na start s nemalými plány. HD vybavení už má

Co se týká šíření prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně, program se zde objeví pravděpodobně pouze v SD rozlišení. Jednání s operátory působící na této pozici je ale stále otevřené. Kromě samotného Skylinku probíhají podle jeho slov jednání i přímo s SES, tedy vlastníkem satelitů Astra. Žádné závěrečné výsledky ale nemám, dodal šéf Slovak Sport.TV. Co se týká programové struktury, zatím je pouze ve fázi nástřelů a Greguš ji proto nechce zatím odhalovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.