Každopádně bude určitě zajímavé, jak to bude s nastavováním antén po spuštění DVB-T2, kde se počítá mnohem většími SFN sítěmi než dnes.
Tam kde je jen signál z jednoho vysílače, tak se nic nezmění.
Ale docela "sranda" to bude okolo Prahy, kde často není problém, chytat signál z Bukové Hory, Ještědu, Černé hory a Cukráku najednou. No a pokud opravdu bude pro celé toto území vytvořena jedna SFN, tak to bude hodně zajímavé, jak to bude fungovat při snaze získat maximální kapacitu muxu.
Buď se pletu a nebo budou mít anténáři aspoň hodně práce.
Lepší se mýlit teď, kdy se o tom zatím jen mluví. ;)
Ale každopádně bych uvítal, pokud byste se v jednom z příštích článků věnoval i budoucím věcem jako je DVB-T2, SFN apod. s podobným nadhledem jako doposud.
Informací zatím moc k dispozici není a přesto už určitě existují nové (o)mylníky jako víc programů v lepší kvalitě, snadnější pokrytí signálem apod.
"Osobně jsem proto přesvědčený, že v tomto směru se ČTÚ a ostatní aktéři digitalizačního procesu dopustili nemalé chyby při stanovování kritérií, na jejichž základě je posuzováno pokrytí daného území televizním signálem. Samotná síla signálu totiž nezaručuje jeho použitelnost."
Neni tak uplne pravda.
Podle vyhlasky o pokryti je pokryto takove uzemi, kde je splnena minimalni sila a zaroven jsou splneny ochranne pomery. Mistni odrazy zavisle navic an pouzite antene nepostihne zadny model.