Hlavní navigace

O pokračování multiplexu B rozhodnou poslanci?

20. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 11. 2006

Společnost Czech Digital Group (CDG) se nevzdává naděje, že by i v příštím roce provozovala v Praze a středních Čechách přechodný digitální multiplex B. Nespoléhá však na prodloužení licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kterému brání letošní novela vysílacího zákona (licenci pro zkušební vysílání lze udělit už jen na šedesát dní v jednom kalendářním roce), nýbrž na úpravu tohoto zákona, aby podle něj radní mohli udělovat experimentální licence na celý rok.

KL22 hlasovani

Probíhají jednání na ministerstvu kultury, kde iniciujeme rychlou mininovelu vysílacího zákona, která by prodloužila krátkodobou licenci ze šedesáti dní na jeden rok, potvrdil týdeníku Marketing a Media předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Ke změně zákona nemusí dojít nutně k 1. lednu 2007, multiplex B by mohl pokračovat na základě starého zákona (po odsouhlasení žádosti CDG o dvouměsíční experiment) ještě do začátku března.

Pokud by multiplex B ukončil v Praze vysílání, přišli by televizní diváci odkázaní na zemský digitální příjem o šest televizních a tři rozhlasové programy. Z televizních kanálů v síti vysílá Prima, Óčko, 24cz, TA 3, TV Noe a Top TV, z rozhlasových stanic Rádio Proglas, Evropa 2 a Classic FM. Podle neoficiálních informací by i po prodloužení licence multiplexu B zmizela z jeho nabídky slovenská zpravodajská televize TA 3, která už nemá o pražský experiment zájem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.