Hlavní navigace

Názory k článku O severním internetovém letadlu na jižní sekeru

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2000 11:16

  Tomas (neregistrovaný)
  Az autor a jini lide pochopi, jaky je rozdil mezi MLM a letadlem, tak si svet oddychne. Letadlo je zalozeno na pohybu penez a jsou to nove firmy, zatimco seriozni MLM jsou stare firmy zalozene na pohybu zbozi. Tolik ve strucnosti. Ale je fakt, ze nektere z novych lze jen tezko odhalit... Tom.
 • 18. 12. 2000 5:42

  Martin Kralicek (neregistrovaný)
  Nevim, kde je hranice mezi letadlem a MLM. Internet opravdu poskytuje temto vypecenym firmam netusene moznosti jak 'masirovat' uzivatele a neco predstirat.

  A ze se zajem techto 'podnikatelu' presunuje do tretiho sveta je take pravda. Zkuste se podivat treba na http://www.sothebis.com. Firma co se trapne snazi vyvolat zamenu s aukcni sini Sothebys tu rozjizdi sve "globalni" MLM letadlo ('Your prestige's gateway to global business').

  A o co ze vlastne jde? No za pouhych 168 USD si zde nakoupite par digitalizovanych obrazku francouzskych obrazu a pak uz jen schanite dalsi zajemce a bohatnete. ;-)
 • 19. 12. 2000 11:28

  Večerek (neregistrovaný)
  Opravdu bych byl rád, kdyby sem někdo povolaný přesně popsal rozdíl mezi MLM, které je legální a seriozní podnikání a mezi letadlem (pyramidou) nebo jak se ty různé podvody nazývají.

  Já si myslím, že rozdíl je v existenci zákazníka. U letadla si peníze předávají pouze "spolupracovníci", je jedno za co. U MLM se peníze berou od zákazníku jako u normální fy. Už jsem od několika MLM nakupoval a vždy jsem byl spokojen, takže vím že existují!

  Pravidelně mi ale chodí do schránky podobné podvodné nabídky tvářící se jako MLM nebo i jako soutěže, sázky a podobně. Zvláštní je, že ze spamu se vyklube podvod vždycky. Seriozní společnosti asi spam nepoužívají. U webovské prezentace už se to někdy poznat nedá, většinou čím víc tvrdí, že jsou "legální a seriozní" tím je pravděpodobnější že nejsou.

  Je možné se proti tomu nějak bránit? Myslíte si, že má smysl nějak reagovat? Informovat policii :-))