Hlavní navigace

O2 bude producentem filmů, podpoří nový český snímek Muzikál

Autor: O2
Lukáš Polák

Snímek bude dostupný exkluzivně v předstihu před DVD premiérou v O2 Videotéce již v průběhu května příštího roku. V kinech pak před snímkem zpropaguje stanici O2 Sport.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor O2 Czech Republic se pouští do produkce českých filmů. Novinku, o které dnes firma informovala, prezentuje jako součást své digitální IP televize. Je to vůbec poprvé, co se O2TV pouští do koprodukce filmů a přesouvá se tak z role pasivního sponzora k aktivní spolupráci s filmaři. Podporovat chce nejen český film, ale také české producenty, informovala Kateřina Mikšovská, která má v O2 na starosti komunikaci novinek okolo služby O2TV, v níž už operátor provozuje exkluzivní tematický kanál O2 Sport.

ČTĚTE TAKÉ: O2TV bude dostupná i na konkurenčních sítích, O2 přichází s novým Wi-Fi boxem

Firma si jako prvotinu, kterou podpoří, vybrala nový český snímek Muzikál aneb Cesty ke štěstí, jehož režisérkou je Jugoslávka Slobodanka Radun. V minulosti si do své filmografie zapsala průměrné romantické drama My 2, k němuž napsala i scénář, a podílela se i na povedených povídkách Čapkovy kapsy z roku 2011. O2 prezentuje Muzikál jako poctu legendárním Starcům na chmelu. V hlavních rolích se zde objeví například Vica Kerekes, Roman Vojtek nebo Martin Písařík. Premiéra filmu je naplánovaná na 14. ledna 2016.

Našli jste v článku chybu?