Hlavní navigace

O2 bude producentem filmů, podpoří nový český snímek Muzikál

10. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: O2
Snímek bude dostupný exkluzivně v předstihu před DVD premiérou v O2 Videotéce již v průběhu května příštího roku. V kinech pak před snímkem zpropaguje stanici O2 Sport.

Telekomunikační operátor O2 Czech Republic se pouští do produkce českých filmů. Novinku, o které dnes firma informovala, prezentuje jako součást své digitální IP televize. Je to vůbec poprvé, co se O2TV pouští do koprodukce filmů a přesouvá se tak z role pasivního sponzora k aktivní spolupráci s filmaři. Podporovat chce nejen český film, ale také české producenty, informovala Kateřina Mikšovská, která má v O2 na starosti komunikaci novinek okolo služby O2TV, v níž už operátor provozuje exkluzivní tematický kanál O2 Sport.

ČTĚTE TAKÉ: O2TV bude dostupná i na konkurenčních sítích, O2 přichází s novým Wi-Fi boxem

Firma si jako prvotinu, kterou podpoří, vybrala nový český snímek Muzikál aneb Cesty ke štěstí, jehož režisérkou je Jugoslávka Slobodanka Radun. V minulosti si do své filmografie zapsala průměrné romantické drama My 2, k němuž napsala i scénář, a podílela se i na povedených povídkách Čapkovy kapsy z roku 2011. O2 prezentuje Muzikál jako poctu legendárním Starcům na chmelu. V hlavních rolích se zde objeví například Vica Kerekes, Roman Vojtek nebo Martin Písařík. Premiéra filmu je naplánovaná na 14. ledna 2016.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.