Hlavní navigace

Hokejová O2 Extraliga bude další 4 roky na ČT, zájem měla i Nova

4. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 6. 2009

Česká televize se utkala v přímém souboji s Novou o exkluzivní práva na vysílání přímých přenosů hokejové O2 Extraligy. Jak informuje server hokej.cz, ČT získala práva na další čtyři sezony od marketingové agentury BPA sport marketing, která je distribuuje. Do tendru se zapojily hlavní televizní společnosti na českém trhu, intenzivně se jednalo s ČT i Novou, protože obě nabídly nejlepší podmínky.

S oběma společnostmi jsme posléze konkretizovali údaje nabídky, probíhala jednání o jednotlivých bodech poptávky, která ze strany obou společností byla předložena do konce dubna. Nakonec jsme se po posouzení předložených nabídek rozhodli pro pokračování spolupráce s Českou televizí,“ uvedla Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva společnosti BPA sport marketing, a.s.

Hokej.cz dále informuje, že nabídka České televize převážila svého konkurenta rozsahem nabídnutého vysílání. Televizní přenosy z domácího hokeje tak budou i v následujících čtyřech letech na obrazovkách České televize. Vysílat je budou kanály ČT 2 a ČT 4, a to až do doby, kdy program ČT4 bude mít stejné pokrytí jako program ČT2.

Kromě přenosů v terestrické televizi se budou vybrané zápasy O2 Extraligy objevovat i v nabídce IPTV produktu O2TV. Společnost BPA má zájem i nadále spolupracovat s Telefónicou O2 i v této rovině.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.