Hlavní navigace

O2 otevírá IT centrum v Pardubicích. Chce nabrat 60 lidí

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rozdělený operátor začíná roztahovat křídla i do nových oborů. Vývoj interních systémů i zakázek má posílit i nové centrum ve východních Čechách.

CETIN chce postavit optiku za pět miliard, jeho menší sestra je skromnější a otevře za měsíc IT centrum v Pardubicích, do kterého chce nainvestovat 200 milionů. Firma pro novou pobočku hledá šedesát nových zaměstnanců a spolupracuje přitom s místními vysokými školami

„Prostřednictvím našeho vývojového centra se chceme posunout oficiálně do 3. tisíciletí. Součástí bude i experimentální skupina zaměřená na vytváření technologií, které klient teprve bude chtít,“ popisuje plány nového centra ředitel divize IT & Operations O2 Michal Dvořák.

Content First 2022_tip temata

Firma hledá, stejně jako ostatní operátoři, nové způsoby, jak vydělat. A podle mluvčí Lucie Pecháčkové se chce O2 profilovat jako dodavatel IT řešení. Pardubický podpis by měl být postupně nejen na interních systémech firmy, ale i na nových projektech. 

„Zaměstnanci IT centra budou pracovat na klíčových projektech pro O2 v oblasti (CRM), e-commerece, UX designu, middleware a dalších systémech. Obsluhovat budou například aplikace jako je Moje O2, O2 Active, web společnosti, IoT a další,“ dodává Pecháčková.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.