Hlavní navigace

Telefónica O2 rozšířila UMTS síť do Hradce Králové a Pardubic

5. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 oficiálně oznámila, že její UMTS síť je nyní k dispozici i zákazníkům, kteří se pohybují v Hradci Králové nebo v Pardubicích. Dostáváme svým slibům a pokračujeme rychlým tempem v pokrývání České republiky signálem 3G. Mobilní sítí nové generace jsme pokryli již devět z celkem čtrnácti českých krajských měst, připomíná Jan Karas, ředitel pro segmentový marketing společnosti Telefónica O2. Maximální teoretická rychlost mobilního připojení je v UMTS síti Telefóniky O2 nyní až 3,6…

Telefónica O2 oficiálně oznámila, že její UMTS síť je nyní k dispozici i zákazníkům, kteří se pohybují v Hradci Králové nebo v Pardubicích. Dostáváme svým slibům a pokračujeme rychlým tempem v pokrývání České republiky signálem 3G. Mobilní sítí nové generace jsme pokryli již devět z celkem čtrnácti českých krajských měst, připomíná Jan Karas, ředitel pro segmentový marketing společnosti Telefónica O2. Maximální teoretická rychlost mobilního připojení je v UMTS síti Telefóniky O2 nyní až 3,6 Mbit/s.

Telefónica O2 má zatím klasickou mobilní síť třetí generace v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Ústí nad Labem, Plzni a nově tedy i v Hradci Králové a Pardubicích. Loni na podzim si však dominantní tuzemský telekomunikační operátor vytyčil cíl do konce roku 2009 pokryt UMTS sítí dvacet až třicet českých měst. Vzhledem k tomu, že se začalo ukrajovat již z osmého měsíce roku 2009, bude se muset Telefónica O2 ještě dosti otáčet, pokud cíl hodlá splnit. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.