Hlavní navigace

O2 Sport nabídne Premier League v češtině, Digi Sporty si O2TV ponechá

28. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Umístění studia v O2 areně není náhodné. Můžeme zde využívat kapacity páteřní sítě O2 a také přímého napojení na klíčové sportovní události, které se zde konají,“ uvedl šéf televize Marek Kindernay.

Vydatnou dávku fotbalu chystá pro své diváky nový tematický kanál O2 Sport, který bude od 8. srpna exkluzivně dostupný v nabídce IPTV O2TV a její mobilní verzi O2TV Go. Kromě nejatraktivnějšího zápasu domácí Synot ligy a prestižní UEFA Champions League (130 zápasů) se fanoušci mohou těšit také na anglickou Premier League, na níž O2 získala sublicenci na jeden rok. Tu bude O2 Sport vysílat vedle stávajícího Digi Sportu, pro nějž má exkluzivní práva na kabelové šíření v České republice. O2 Sport nabídne Premier League s českým komentářem a vlastním studiem. Digi Sporty budou fungovat jako alternativa a v nabídce operátora, stejně jako ostatní sportovní kanály, zůstávají.

K TÉMATU: O2 získala licenci pro pět kanálů O2 Sport, operátor nabídne multistreaming

Jaké sporty uvidí diváci na novém tematickém kanálu dále? Bude to mimo jiné rallye WRC, které se na obrazovkách poprvé objeví 20. srpna. V říjnu na O2 Sport ještě přibudou čtvrteční přenosy z nejlepší basketbalové soutěže Evropy –  Euroligy, chybět nebudou ani přímé přenosy všech volejbalových zápasů Evropských šampionátů, 8 závodů světového poháru v plavání FINA, živé přenosy i záznamy boxu, kickboxu a MMA i vybrané turnaje okruhů ATP a WTA. Firma zákazníkům nabídne u O2 Sport i klasické služby IPTV – nahrávání, zpětné přehrání a podobně.

ČTĚTE TAKÉ: Šéf O2 zveřejnil na Twitteru první fotku studia O2 Sport, operátor ho představí dnes

MMF23 tip3

V týmu O2 Sportu se objeví známé tváře, mimo jiné nejen z Novy, ale i z České televize. Mezi nejznámějšími tvářemi budou Tomáš Radotínský, Petr Svěcený, Vlastimil Kaiser nebo Jiří Vrba. Dále se mohou zákazníci O2TV těšit na jména jako Milan Štěrba, Václav Pilný a Kateřina Trejbalová. Ostatní sporty bude reprezentovat Petr Janouch (basketbal), Jiří Baumruk (volejbal, plavání – mimo jiné bývalý šéf Rady České televize), Ondřej Novotný (bojové sporty) nebo Petr Horák (motorismus). Interiér dekorace plně digitálního televizního studia O2 Sport navrhl renomovaný slovenský scénograf Jaro Holota, který se proslavil přípravou prostor pro soutěže X-Factor nebo Chartshow.

Programove_schema.pdf by Lukáš Lucky Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).