Hlavní navigace

O2 Sport oslaví rok. Změnou názvu, loga, novým kanálem i plným přechodem na Full HD

14. 7. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: O2 TV
AKTUALIZOVÁNO, 15.7. – Oznámení na dnešní tiskové konferenci jsem pochopil tak, že končí éra překotného vývoje a přichází řád. Vidět to bude i na menu set-top boxu, kde se po zapnutí nejprve objeví vlastní kanály.

AKTUALIZOVÁNO, 15. 7., 20:35 hod.: O2 TV upravilo své prohlášení: v plném Full HD (1 080i) stanice O2 Sport vysílá od samého začátku. Prohlášení se prý týkalo pouze O2 Sport pro mobily, PC a tablety. Pro ně se začne od 8. 8. 2016 vysílat ve Full HD, přičemž doposud šlo pouze HD ready (720i).

Na konci článku TAKÉ naleznete prezentaci Davida Duroně a Marka Kindernaye z tiskové konference.

Sportovní stanice O2 Sport oslaví začátkem srpna první výročí od svého vzniku. Mateřská firma O2 při té příležitosti sjednotí podobu své televizní značky O2 TV a z O2 Sport se tak stane O2 TV Sport.

Sjednotí se i grafika, kterou připravila společnost Department, a celá akce vypukne na „výroční“ den, což je 8. srpna, nebo chcete-li 8. 8. Aby toho nebylo málo, ve stejný den také O2 TV spustí první ze tří ohlášených specializovaných sportovních stanic. Ta se už nebude jmenovat O2 Fotbal, ale v duchu nové doby O2 TV Fotbal. Všechny kanály, včetně toho hlavního, tedy O2 Sport, tak svůj název sjednotí pod základní značkou O2 TV.

Změna souvisí s celkovým posílením značky a především množstvím nového obsahu. Na stanici O2 TV Sport najdou diváci vždy výběr toho nejlepšího ze všech sportů. Další specializované kanály pak budou zaměřené pro opravdové fajnšmekry, prozradil David Duroň, ředitel O2 TV.

ČTĚTE TAKÉ: Marketingový ředitel O2 Sport, Jan Raděj: Naší mantrou je fotbal

O2 Sport se pouští do počítačových her

O2 Sport nabídne živé přenosy ze závodů cestovních vozů DTM

A jak tedy bude vypadat sport na O2 TV po 8. srpnu 2016? Něco už bylo naznačeno výše. Tím nejdůležitějším je pak to, že se O2 TV Sport stane hlavním sportovním kanálem značky, který bude přenášet to nejlepší z fotbalu, hokeje i tenisu a bude se také věnovat sportům, které nepatří do působnosti právě budovaných specializovaných stanic. Ty mají následující jízdní řád:

MM socky3

  • O2 TV Fotbal – startuje 8. srpna 2016,
  • O2 TV Tenis má být spuštěn 1. ledna 2017,
  • O2 TV Hokej – start se předpokládá někdy v září 2017.

Díky navržené koncepci pak prý bude v praxi možné, že nastane situace, kdy budou z jedné akce vysílány dva sportovní přenosy. Jeden pojede na hlavním kanálu O2 TV Sport, druhý na specifickém třeba fotbalovém O2 TV Fotbal. Změnou bude i to, že hlavní kanál O2 TV Sport přejde od 8. 8. na rozlišení Full HD a má pracovat v režimu 1080i.

Pár zajímavostí z tiskové konference (další informace v galerii níže)

  • O2 postavilo svůj sportovní kanál během dvou měsíců (spustilo ho 8. srpna 2015)
  • Nejsledovanějším přenosem na O2 Sport během prvního roku činnosti bylo utkání AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň
  • Asi dvacet procent domácností si pořizuje více než jeden set-top box s O2 TV
  • Zhruba třicet procent pořadů vysílaných v prime time je sledováno zpětně
  • Zákazníci nejčastěji využívají Zpětné zhlédnutí do 30 hodin (O2 má nyní nastaveno až 50 hodin zpětně)
  • Převod na nové tarify M, L, XL proběhl úspěšně a nyní je používají všichni zákazníci O2 TV

Během 1. roku provozu stanice O2 Sport bylo odvysíláno téměř 2000 hodin přímých přenosů, nyní O2 TV počítá s nákupem dalších několika tisíc hodin, přičemž nové akvizice budou oznámeny asi za tři týdny. Ruku v ruce s novými kanály jde i rozšiřování firmy o nové zaměstnance, včetně hledání moderátorů, resp. moderátorek, a také nové prostory v pražské O2 Aréně. Stávající studio bude rozšířeno o dalších 100 metrů čtverečních a do konce roku 2016 by měla být například vybudována další maskérna, nová zasedací místnost či další prostory pro komentátory sportovních přenosů.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.