Hlavní navigace

O2 TV chce nabízet nejpopulárnější pořady „na jedno kliknutí“

5. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Největší tuzemská IPTV platforma představila novou úvodní obrazovku své aplikace.

Novinku představí operátor postupně v několika vlnách, první zákaznici se dočkají už příští pondělí 9. října. Jako první přijdou ve zmiňovaném termínu na řadu uživatelé O2 TV XL. Následovat budou diváci O2 TV L, O2 TV M a O2 TV HBO. Posledním zákazníkům bude Moje menu spuštěno během listopadu.

Nová funkce O2 TV nazvaná Moje menu analyzujetisíce hodin obsahu na všech kanálech a třídí je do osmi obsahových kategorií. Stisknutím tlačítka Menu na ovladači se tak divákům zobrazí obrazovka, na níž jsou nejpopulárnější služby O2 TV dostupné na jedno kliknutí.

Naším záměrem bylo zjednodušit zákazníkům O2 TV orientaci ve velkém množství hodin obsahu, představit jim ty nejlepší pořady z kanálů, které doposud nesledovali. Stačí jen, aby si zákazník řekl, nač má zrovna náladu, a klikl na patřičnou kategorii. Například filmy v kategorii Nejlepší filmy nebo Komedie jsou navíc seřazeny podle hodnocení milionů diváků, vysvětluje David Duroň, ředitel O2 TV. Přehledné hodnocení filmů i seriálů pochází z databáze globální služby IMDb.com.

ebf - tip do článku - debata


Autor: Karel Choc

David Duroň

Podoba i funkcionality Moje menu se snaží vyhovět představám zákazníků. Z anonymních dat chování uživatelů u 120 tisíců set-top boxů jsme zjistili, jaké funkce jsou pro diváky nejdůležitější, a vylepšili jejich přístup k nim, vysvětluje Petr Tejkal z agentury 2fresh, která design a prostředí Moje menu vyvinula. Ve stejném designu bude i nová podoba webu O2 TV, která bude spuštěna během několika týdnů.

Uživatele podle něj nejvíce zajímá, co právě teď běží na jejich oblíbených kanálech, dále jaký je aktuální výběr TV pořadu dle žánrů, seznam vlastních nahrávek a O2 Videotéka. 2fresh pro vývoj nové funkce využil tzv. „human centric design“, kdy zkoumal přímo potřeby koncových zákazníků. 

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).