Hlavní navigace

Telefónica O2 spustila UMTS síť v Domažlicích, Mělníce, Sokolově a Vsetíně

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 oznámila spuštění své 3G sítě na bázi UMTS v dalších čtyřech městech. Jde o Domažlice, Mělník, Sokolov a Vsetín. Telefónica O2 má v současnosti největší UMTS síť z trojice tuzemských velkých operátorů. S jejím budováním totiž začala o nějaký ten měsíc dříve, ale akcelerace výstavby přichází až nyní, kdy se snaží také konkurenční T-Mobile a Vodafone. Telefónica O2 svou 3G sítí pokrývá více než třetinu populace. Jestli je to v září roku 2010 důvod k oslavě, to ponecháme na vašem…

Telefónica O2 oznámila spuštění své 3G sítě na bázi UMTS v dalších čtyřech městech. Jde o Domažlice, Mělník, Sokolov a Vsetín. Telefónica O2 má v současnosti největší UMTS síť z trojice tuzemských velkých operátorů. S jejím budováním totiž začala o nějaký ten měsíc dříve, ale akcelerace výstavby přichází až nyní, kdy se snaží také konkurenční T-Mobile a Vodafone. Telefónica O2 svou 3G sítí pokrývá více než třetinu populace. Jestli je to v září roku 2010 důvod k oslavě, to ponecháme na vašem názoru.

Ať tak či tak, Telefónica O2 zatím spustila UMTS síť v těchto městech: Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava, Olomouc, Ostrava a okolí, Zlín, Kladno, Rokycany, Žďár nad Sázavou, Frýdek-Místek, Beroun, Nymburk, Jeseník, Písek, Šumperk, Litoměřice, Strakonice, Děčín, Kolín, Kutná hora, Teplice, Jablonec nad Nisou, Havířov, Bruntál, Nový Jičín, Chrudim, Havlíčkův Brod, Tábor, Most, Mladá Boleslav, Třinec, Mělník, Sokolov, Vsetín a Domažlice. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.