Hlavní navigace

O2 už nemá od ledna vlastní aplikaci pro svou videopůjčovnu ve Smart TV

Autor: O2
Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO – Aplikace O2TV umožňovala přístup do O2 Videotéky, kde uživatel v době jejího uvedení našel až tisícovku titulů včetně filmových novinek, které nedávno běžely v kinech.

Doba čtení: 1 minuta

Soustředit se na vývoj prostředí pro vlastní O2TV boxy a ukončení podpory O2 Videopůjčovny v chytrých televizorech se rozhodla od 1. ledna 2016 společnost O2 Czech Republic. Aplikaci pro O2 Videopůjčovnu nabízela firma u dvou značek – LG Electronics a Samsung. Náklady na vývoj i aktualizace aplikací pro Smart TV jsou natolik vysoké, že se tato investice nevyplácí. Překážky vidíme zejména v hodně fragmentovaném a nekonzistentním prostředí, které je problematické nejen pro vývoj, ale i další údržbu aplikací. O2 se proto rozhodlo aplikaci O2 Videotéka z chytrých televizorů Samsung/LG vyjmout, uvedla pro server DigiZone.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

ČTĚTE TAKÉ: O2 představila O2TV Box, dětským divákům nabízí řadu pohádek a seriálů

Aplikace O2TV umožňovala přístup do O2 Videotéky, kde uživatel v době jejího uvedení našel až tisícovku titulů včetně filmových novinek, které nedávno běžely v kinech. O2 Videotéka slibovala přehlednost a dalo se v ní listovat jako v online katalogu. U každého filmu uživatel našel trailer (filmovou upoutávku), popis filmu a ohodnocení z největšího českého filmového portálu ČSFD (Česko-Slovenská filmová databáze). Zvolený film byl zájemci k dispozici 48 hodin od zakoupení a vidět ho bylo možné i několikrát za sebou. To je ostatně standard i u „klasické“ O2TV. U Samsungu byla aplikace dostupná pouze pro televizory Smart TV 2012 a novější s internetovým připojením od jakéhokoli poskytovatele.

Našli jste v článku chybu?