Hlavní navigace

O2TV Go půjde i na mobilech a tabletech zákazníků T-Mobile a Vodafonu. Bez smlouvy

30. 10. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Placená digitální televize O2TV překročí hranice sítí O2, pořídit si ji budou moci i klienti konkurenčních operátorů. Zjednoduší způsob registrace a nebude vyžadovat písemnou smlouvu.

Nejen v mobilních sítích O2 a na SIM karty tohoto operátora bude možné sledovat mobilní verzi IPTV služby O2TV nazvanou O2TV Go. Od 4. listopadu si budou moci přístup k ní zakoupit i zákazníci konkurenčních mobilních operátorů T-Mobile a Vodafone, ale i všech virtuálních operátorů na českém trhu. O2TV Go nebude vázaná na SIM kartu, stačí přístup na internet přes wifi síť nebo s datovým tarifem jakéhokoli operátora v zemi. Zároveň zjednoduší způsob objednávky na strohý online formulář, po jehož vyplnění máte službu obratem aktivní. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to oznámila O2 Czech Republic.

ROZHOVOR: David Duroň: Mobilní verzi O2TV si už stáhlo 138 tisíc uživatelů. Chystáme její rozšíření

„Od 4. listopadu chceme nabídnout mobilní televizi všem, tedy i zákazníkům T-Mobilu a Vodafonu. Jednoduše si stáhnete aplikaci O2TV Go, v ní na pár kliknutí vyplníte základní informace, které musíme podle zákona znát, a ve chvíli, kdy potvrdíte objednávku, vám televizi rovnou pustíme. Posléze vám přijde první fakturace a s ní zaplatíte za první měsíc, během kterého jste službu využíval. Je to bez smlouvy, bez závazků, za 199 Kč s DPH,“ popsal serveru DigiZone.cz David Duroň, ředitel marketingu O2 pro segment domácností.

K TÉMATU: Mobilní verze kabelovky UPC vstupuje do Rakouska. Česko bude následovat už brzy

Aktivace služby bude velmi rychlá, O2 slibuje uvolnění přístupu v řádu sekund po vyplnění online objednávky. „Takže jakmile poběží něco zajímavého v televizi a vy budete třeba v létě někde u vody, jednoduše si naši televizi koupíte, třeba na měsíc nebo na dva. Pak ji můžete zase kdykoli vypnout,“ vysvětlil Duroň. Na rozdíl od konkurenční služby TV4You, kterou v polovině října spustil bývalý ředitel České televize a Óčka Jiří Balvín se dvěma dalšími společníky, nabízí O2TV Go i placené televizní kanály. Se všemi provozovateli vysílání má přitom O2 dojednáno, že může poskytovat zpětné zhlédnutí i HD verzí jejich kanálů.

ROZHOVOR: Jiří Balvín: TV4You není operátor ani převzaté vysílání, ale technologická platforma

Nejkratší časové období, na které bude možné O2TV Go objednat, bude jeden měsíc. Rušení služby bude stejně jednoduché jako její objednávka. „Chceme dostat naši televizi ke každému Čechovi, a je úplně jedno, na jaké mobilní síti je připojen, protože produkt, který nabízíme, je úplně něco jiného a nemá se SIM kartou v klasickém pojetí moc společného. Je to zábava v kapse, nejlepší mobilní televize na trhu,“ konstatuje David Duroň. Firma navíc slibuje exkluzivní obsah, který se u jiných poskytovatelů mobilních televizních služeb nevyskytuje. O2 má například exkluzivní smlouvu na šíření Digi Sportu s přenosy anglické fotbalové Premier league v kabelových sítích, pod něž spadá i O2TV Go.

Mobilní verze O2TV startovala letos v květnu, do začátku října si ji pořídilo 138 tisíc uživatelů. O2 tak předběhla největšího konkurenta v oblasti kabelové a IP televize, kabelovou společnost UPC, která už druhým rokem pracuje na zavedení obdobné služby Horizon Go. Té by se měli čeští zákazníci dočkat pravděpodobně ještě letos. Mezitím však kromě O2TV Go odstartovala i zmiňovaná TV4You, která poskytuj přístup zdarma, jen za vyplnění registračního formuláře. Proti této službě ale protestují televize, které se objevily v její nabídce, neboť poskytovatel služby od nich nemá na jejich šíření souhlas. Proti TV4You se ozvala i Asociace televizních organizací (ATO).

O2TV Go dohody s televizemi má, podle Davida Duroně ale odmítla platit za možnost streamování SD verzí volně šířených kanálů. „Smlouvy s oběma televizemi jsou podobné, drobné rozdíly vychází hlavně z toho, že jednotlivé televize jsou i v rozdílném postavení vůči sobě a vůči trhu. Je tedy logické, že i ceny za práva se budou lišit. V podstatě jde ale o to, co už jsem zmiňoval: platby za HD, TimeShift a mobilní aplikaci,“ upřesnil Duroň pro DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).