Hlavní navigace

Aplikace O2TV podporuje TV vysílání jen v 3G sítí O2, protože prý operátor nemá potřebné licence

Jiří Macich ml.

Nedávno jsme vás informovali o uvolnění aplikace O2TV pro Android, která umožňuje přes Internet sledovat vysílání všech čtyřech kanálů České televize, hudební televize Óčko, pražské regionální TV Metropol a poslouchat vybraného okruhy Českého rozhlasu. Sledování televize či poslech rádia je však možný jen v 3G sítí O2.

Nedávno jsme vás informovali o uvolnění aplikace O2TV pro Android, která umožňuje přes Internet sledovat vysílání všech čtyřech kanálů České televize, hudební televize Óčko, pražské regionální TV Metropol a poslouchat vybraného okruhy Českého rozhlasu. Sledování televize či poslech rádia je však možný jen v 3G sítí O2.

Zeptali jsme se operátora, proč službu nezpřístupnil alespoň svým zákazníkům, kteří používají jeho ADSL/VDSL služby a chtěli by televizi sledovat například na tabletu v rámci domácí Wi-Fi sítě. „Sledování je možné jen pro uživatele 3G, protože nemáme od RRTV licenci na vysílání ve 2G a Wi-Fi,“ uvedla stručně Blanka Vokounová z tiskového oddělení operátora. 

Content 2017 - tip Footshop

Proč si Telefónica (O2) o licenci nezažádala však již nesdělila. Nicméně uživatelé systému Android nemusí zoufat. Google Play nabízí aplikaci iVysílání pro přístup do archivu České televize a aplikace ČT 24 a ČT 4 umožňující sledování těchto veřejnoprávních kanálů. Své aplikace mají také hudební televize Óčko a veřejnoprávní Český rozhlas.

Televize Metropol vlastní aplikaci pro sledování jejího vysílání pro Android nemá. S nativním prohlížečem systému však je možné sledovat její internetové vysílání prostřednictvím webových stránek díky faktu, že Android momentálně stále podporuje Flash Player.

Našli jste v článku chybu?
26. 6. 2012 19:48

Jenze asi nikdo nechce sledovat videostream pres GPRS/EDGE :-)

Mimochodem, O2 to pres 3G nabizi, chybi jim to wifi (prizemene v jejich siti).

GeoIP funguje stejne dobre pro IP i IPv6, pravda nektere vlastnosti budou mit tendenci ho znesnadnit, nicmene i dnes si muzete vypomoci VPNkou.

Mimochodem, Internet JE celosvetovy. To, ze nektere sluzby nejsou, neni chyba Internetu.

26. 6. 2012 22:14

Ponechme zkoumani na mistnich investigativcich, moje pero uz par let neni dostatecne ostre :-)