Hlavní navigace

Aplikace O2TV podporuje TV vysílání jen v 3G sítí O2, protože prý operátor nemá potřebné licence

26. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali o uvolnění aplikace O2TV pro Android, která umožňuje přes Internet sledovat vysílání všech čtyřech kanálů České televize, hudební televize Óčko, pražské regionální TV Metropol a poslouchat vybraného okruhy Českého rozhlasu. Sledování televize či poslech rádia je však možný jen v 3G sítí O2.

Nedávno jsme vás informovali o uvolnění aplikace O2TV pro Android, která umožňuje přes Internet sledovat vysílání všech čtyřech kanálů České televize, hudební televize Óčko, pražské regionální TV Metropol a poslouchat vybraného okruhy Českého rozhlasu. Sledování televize či poslech rádia je však možný jen v 3G sítí O2.

Zeptali jsme se operátora, proč službu nezpřístupnil alespoň svým zákazníkům, kteří používají jeho ADSL/VDSL služby a chtěli by televizi sledovat například na tabletu v rámci domácí Wi-Fi sítě. „Sledování je možné jen pro uživatele 3G, protože nemáme od RRTV licenci na vysílání ve 2G a Wi-Fi,“ uvedla stručně Blanka Vokounová z tiskového oddělení operátora. 

Content tip EARLY

Proč si Telefónica (O2) o licenci nezažádala však již nesdělila. Nicméně uživatelé systému Android nemusí zoufat. Google Play nabízí aplikaci iVysílání pro přístup do archivu České televize a aplikace ČT 24 a ČT 4 umožňující sledování těchto veřejnoprávních kanálů. Své aplikace mají také hudební televize Óčko a veřejnoprávní Český rozhlas.

Televize Metropol vlastní aplikaci pro sledování jejího vysílání pro Android nemá. S nativním prohlížečem systému však je možné sledovat její internetové vysílání prostřednictvím webových stránek díky faktu, že Android momentálně stále podporuje Flash Player.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).