Hlavní navigace

Obchodní řetězce se snaží jídlem uplácet Potravinového inspektora televize Nova

9. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Reportérovi Ladislavu Hruškovi přichází do redakce velké dárkové koše s jídlem od provozovatelů hypermarketů. “Ani je nepřebíráme a vracíme je zpět,” řekl webu Vitalia.cz.

Dárkovými koši s jídlem si chtějí naklonit reportéra televize Nova Ladislava Hrušku velké obchodní řetězce, na které ve svých reportážích upozornil při pátrání po zkažených a prošlých potravinách. Hruška, který vymyslel projekt Potravinový inspektor, je však podle svých slov okamžitě vrací odesílateli. “Velké řetězce nám prostřednictvím svých centrál posílají do redakce koše s jídlem. Ani je nepřebíráme, ale vracíme kurýra se zásilkou zpátky k odesílateli. Nás neuplatí,” řekl Hruška webu Vitalia.cz, sesterskému deníku DigiZone.cz.

K TÉMATU: Placka Potravinový inspektor od Novy je hitem: za tři dny o ni požádalo devět tisíc lidí

Projekt Potravinový inspektor přitom vznikl v podstatě náhodou. Hruška podle svých slov nenašel žádné vhodné téma na plánovací poradu, tak navrhnul, že zkusí v obchodech s potravinami natočit zkažené zboží. Na první reportáž přišla neobvykle velká odezva, takže Nova začala podobné “inspekce” provádět častěji a zaregistrovala si ochrannou známku Potravinový inspektor, kterou navázala na předchozí obdobné projekty Letní inspektor a Zimní inspektor, v nichž hodnotila úroveň letních kempů a zimních středisek.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Nova si registruje známku Potravinový inspektor pro svoje reportérské hlídky TN

“Nehledáme senzaci za každou cenu, ale zatím, kam jsme přišli, tam jsme nedostatky nalezli. Nicméně v budoucnu počítáme i s právní radou, protože problematika kolem kvality potravin v našich obchodech je poměrně složitá,” přiblížil Hruška serveru Vitalia.cz. Při návštěvách hypermarketů si už musí upravovat vizáž, protože ho obchodníci a ochranky obchodů znají. “Musím říct, že přestože jdu běžně na nákup, lidé čekají kontrolu,” dodává.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.