Hlavní navigace

Objednejte si fingovaný únos, Kasa.cz to myslí vážně

Jiří Macich ml.

Internetový obchod Kasa.cz včera oznámil, že do své nabídky zařazuje i různé adrenalinové zážitky. Můžete si objednat let ve stíhacím letounu, ale v nabídce jsou i obyčejnější záležitosti, které lze různě přes Internet objednat už delší dobu. Řeč je například o kurzech potápění či jízdy na koni, projížďku na čtyřkolce nebo lekce golfu. Nás však v nabídce adrenalinových zážitků zaujal fingovaný únos. Nabídka je popisována takto: Zážitek je nejlepší dárek. A takový únos je opravdu nezapomenutelný…

Doba čtení: 2 minuty

Internetový obchod Kasa.cz včera oznámil, že do své nabídky zařazuje i různé adrenalinové zážitky. Můžete si objednat let ve stíhacím letounu, ale v nabídce jsou i obyčejnější záležitosti, které lze různě přes Internet objednat už delší dobu. Řeč je například o kurzech potápění či jízdy na koni, projížďku na čtyřkolce nebo lekce golfu. Nás však v nabídce adrenalinových zážitků zaujal fingovaný únos. Nabídka je popisována takto: Zážitek je nejlepší dárek. A takový únos je opravdu nezapomenutelný zážitek. Máte kamarády se smyslem pro humor a pevnými nervy? Pak nechte někoho ze svých přátel unést. U nás máte tuto jedinečnou šanci. Zvláštní jednotka ho unese přesně podle Vašeho scénáře. To samozřejmě vyvolává řadu otázek. Nás především zajímalo, jestli jde jen o špatně formulovaný text nebo je skutečně možné objednat něčí fingovaný únos, byť tedy žertem, aniž by to dotyčná osoba věděla.

TVCON18 Tip Frost

Jitka Součková, marketingová manažerka Kasa.cz, nám potvrdila tu druhou možnost: Ano, lze objednat tento zážitek pro osobu, která o tom neví, v tom je ten vtip. Ale samozřejmě, že realizace únosu má své podmínky. Objednatel zážitku podepisuje prohlášení, že je s unesenou osobou prokazatelně v přátelském, nebo příbuzenském vztahu a tuto informaci si realizační tým prověřuje. Pokud osoba, která má být unesená, drží zbrojní pas, tak se únos nerealizuje. Okolí uneseného o akci s předstihem dobře ví a jsou také informování, jak celá akce proběhne. Dále je písemně informována Policie ČR a Městská Policie, že v daném místě a v danou hodinu proběhne únos a přesná trasa, kterou se bude unesený pohybovat až do cílové destinace. Komando používá airsoftové zbraně, které jsou věrnou kopií opravdových zbraní a nejsou nabité. Komando se prokazuje potvrzenou objednávkou od zadavatele únosu, který musí být v nejbližší blízkosti únosu. Podmínkou pro realizaci je také dobrý zdravotní stav. Zážitek není vhodný pro osoby se srdeční vadou, psychickými poruchami, nebo jinými zdravotními obtížemi.

Samozřejmě nás zajímal i názor právníka na takovou službu. Neznám přesně detaily a průběh takového prazvláštního kanadského žertíku, takže nemohu odpovědět konkrétně, ale obecně musím říci, že to skutečně může minimálně balancovat na hraně zákona a dost možná už spíš i za ní. Otázky také vyvolává způsob prověřování informací např. o zdravotním stavu, který se teoreticky může dostávat do střetu se zákonem na ochranu osobních údajů, uvedl pro Lupu oslovený právník Jan Mládek.

Našli jste v článku chybu?