Hlavní navigace

Objevily se stížnosti na spojení UPC a Karnevalu

Jiří Macich ml.

Plánované spojení největších tuzemských kabelových společností UPC a Karneval se začíná komplikovat. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podle svého mluvčího Kristiána Chalupy obdržel tři stížnosti, které pocházejí z řad zákazníků. ÚOHS nyní požádal konkurenční firmy poskytující kabelovou televizi, hlasové služby a internetové připojení, aby se ke sloučení UPC a Karnevalu vyjádřily. Předseda ÚOHS Martin Pecina opakovaně uvedl, že sloučení by bylo dobré pro telekomunikační trh, protože…

Plánované spojení největších tuzemských kabelových společností UPC a Karneval se začíná komplikovat. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podle svého mluvčího Kristiána Chalupy obdržel tři stížnosti, které pocházejí z řad zákazníků.

ÚOHS nyní požádal konkurenční firmy poskytující kabelovou televizi, hlasové služby a internetové připojení, aby se ke sloučení UPC a Karnevalu vyjádřily. Předseda ÚOHS Martin Pecina opakovaně uvedl, že sloučení by bylo dobré pro telekomunikační trh, protože by vznikl silný konkurent pro Telefóniku O2. Naposledy to řekl pro aktuální vydání ekonomického týdeníku Euro. (DigiZone.cz)

Našli jste v článku chybu?
6. 10. 2006 10:54
To je pravda, ale oni teď už ty kabely moc netahaj. Zajímavé lokality si už rozebrali a do těch nezajímavých se jim nechce. Takže je to už spíš taková antikonkurence - čekají, jestli se ten druhý chytne a natáhne tam kabel dřív, aby to nemuseli udělat oni, potože dobře vědí, že investice do těch zbývajících lokalit se jim nevrátí.
6. 10. 2006 10:30
Ono je to trošičku jinak s tím trhem. On se vyjádřil konkrétně o trhu telekomunikačním s hlasovými a datovými službami. Přečtěte si starší zprávičku http://www.lupa.cz/zpravicky/spojeni-upc-a-karnevalu-jako-protipol-telefoniky-o2/.