Hlavní navigace

Oblíbená slovenská stanice Rádio Viva opět vysílá, zatím bez souhlasu regulátora

18. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Na satelitu tato stanice prozatím svůj signál nešíří. Na Facebooku však její provozovatel uvedl, že chce signálem pokrýt kromě Bratislavy i další slovenská města.

Slovenské Rádio Viva, které ukončilo se závěrem loňského roku své vysílání, zažilo proces zmrtvýchvstání. Stanice se vrátila opět do rozhlasového éteru, ale zatím pouze v Bratislavě, a to na frekvencích 94,9 MHz a 101,7 MHz. Tento krok provozovateli umožnila dohoda se společností Intersonic, která stála za projektem Superradio. Právě na jeho frekvencích se nyní Viva s dodatkem Metropol od pondělí 17. února ozvala. Kmitočty, které využívala Viva dříve a na nichž by se měla v dohledné době objevit nová stanice, prozatím mlčí, a to přesto, společnost Coroparate Legal slibovala, že nové Info Rádio se objeví v éteru, co nevidět.

Mobile Internet Forum 2022

K TÉMATU: Slovenské Rádio Viva je minulostí, jeho programová pozice na satelitu byla odpojena

Podle vyjádření zástupců restartovaného Rádia Viva už byla o změnách informována tamní vysílací rada RVR, ta však podle své mluvčí Lucie Jelčové ještě stanovisko vysílatele neobdržela. Přesto, že Viva našla poměrně elegantní řešení, jak se do éteru vrátit, vyhráno ještě nemá. Na základě oznámení Rada buď rozhodne o změně udělené licence, nebo změnu zamítne a určí lhůtu na nápravu. Společnost Intersonic zatím radě nedoručila žádnou žádost týkající se zmíněných změn, uvedla pro server O médiách.com Jelčová. Zástupci stanice na sociální síti Facebook nepřímo potvrdili, že se chtějí pokusit získat i další kmitočty, aby se Vivě opět podařilo pokrýt pokud možno celé Slovensko.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.