Hlavní navigace

Oblíbené rakouské rádio Hit FM pokrývající Čechy i Moravu prošlo radikální proměnou

21. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dolnorakouská stanice Hit FM, která svým signálem pokrývá i část České republiky, se ode dneška představila posluchačům v novém kabátě. Nese označení své vídeňské sestry 88.6 Der Musiksender.

Významná změna v rakouském rozhlasovém éteru, kterou avizoval server DigiZone.cz v polovině minulého měsíce, proběhla právě dnes. Tamní komerční program Hit FM, jež si získal značnou popularitu také v pohraničí v Čechách a na Moravě, se od dnešního dne připomíná svým posluchačům jako 88.6 Der Musiksender, tedy pod shodným názvem jako jedno z nejposloucha­nějších vídeňských rádií. Na změnu už upozorňovala stanice o víkendu na Facebooku.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Vídeňské rádio 88.6 Der Musiksender čeká expanze. Signálem zasáhne i Čechy

Zajímavostí je ale programová stránka této „nové stanice“. Obsah vídeňské a „zemské“ verze by měl být různý. 88.6 určená pro hlavní město by měla být odlišným streamem od verze pro Dolní Rakousko a Burgenladsko. Serveru radioWOCHE to řekl generální ředitel programu Oliver Boehm. Sídlo Hit FM bylo doposud v Sankt Pölten, a to by mělo platit i pro zemskou verzi 88.6. Nadále bude kladen důraz na regionální zpravodajství, proto budou obě programové verze na sobě nezávislé.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).