Hlavní navigace

Oblíbené rakouské rádio Hit FM pokrývající Čechy i Moravu prošlo radikální proměnou

Lukáš Polák

Dolnorakouská stanice Hit FM, která svým signálem pokrývá i část České republiky, se ode dneška představila posluchačům v novém kabátě. Nese označení své vídeňské sestry 88.6 Der Musiksender.

Doba čtení: 1 minuta

Významná změna v rakouském rozhlasovém éteru, kterou avizoval server DigiZone.cz v polovině minulého měsíce, proběhla právě dnes. Tamní komerční program Hit FM, jež si získal značnou popularitu také v pohraničí v Čechách a na Moravě, se od dnešního dne připomíná svým posluchačům jako 88.6 Der Musiksender, tedy pod shodným názvem jako jedno z nejposloucha­nějších vídeňských rádií. Na změnu už upozorňovala stanice o víkendu na Facebooku.

K TÉMATU: Vídeňské rádio 88.6 Der Musiksender čeká expanze. Signálem zasáhne i Čechy

Zajímavostí je ale programová stránka této „nové stanice“. Obsah vídeňské a „zemské“ verze by měl být různý. 88.6 určená pro hlavní město by měla být odlišným streamem od verze pro Dolní Rakousko a Burgenladsko. Serveru radioWOCHE to řekl generální ředitel programu Oliver Boehm. Sídlo Hit FM bylo doposud v Sankt Pölten, a to by mělo platit i pro zemskou verzi 88.6. Nadále bude kladen důraz na regionální zpravodajství, proto budou obě programové verze na sobě nezávislé.

Našli jste v článku chybu?