Hlavní navigace

Obyvatelé Ústecka obdrželi SMS o blížícím se konci analogové televize

23. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 8. 2010

DOPLNĚNO Televizní diváci žijící na severu Čech, kteří přijímají signál z vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora dnes obdrželi SMS zprávu o ukončení analogového vysílání v této oblasti. Server DigiZone.cz o tom informoval v diskusním fóru Jaroslav Novák. SMS zprávu obdrželi jako obvykle nejen zákazníci mobilního operátora Telefónica O2, ale i dalších sítí.

K TÉMATU: 31. srpna končí analog na Ústecku

ICTZ23

Tento způsob informování o konci analogového vysílání je jedním z kroků Národní koordinační skupiny (NKS). Dochází k ní v každé ucelené oblasti několik dní před definitivním přechodem na digitální terestrickou televizi. V SMS zprávě, která je zaslaná z telefonního čísla 9996207, se uvádí, že analogové vysílání České televize, TV Nova a Prima TV 31. srpna končí a je nutné být připraven. Další informace mají zájemci hledat na webu NKS nebo bezplatné telefonní lince. Celkem bylo rozesláno 430 tisíc SMS zpráv (200 tisíc pro O2, 130 tisíc pro T-Mobile a 100 tisíc pro Vodafone).

Informační SMS o blížícím se konci analogového vysílání na Ústecku a Chomutovsku. (Foto: Jaroslav Novák)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.