Hlavní navigace

Očekávané Kultradio.fm z Německa získalo licenci pro digitální zemské šíření

29. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Licenci, která umožňuje vstup do digitálního multiplexu, tentokrát s celostátní distribucí, získala na posledním zasedání bavorského regulátora i stanice mauma.fm. Ta bude šířena i na satelitu.

Majitelé digitálních rozhlasových přijímačů žijící v příhraničí se mohou těšit na další rozšíření programové nabídky z Německa. Vysílací licenci na posledním zasedání bavorského regulátora BLM, které proběhlo minulý týden, získaly hned dva subjekty. Rozhlasová stanice, od níž se hodně očekává, je Kultradio.fm. Jak již název digitálního okruhu částečně napovídá, stanice má přinést kultovní hity z minulosti, které se zapsaly do pomyslné historie napříč hudebními žánry, jako jsou pop, rock a podobně. Podobná rozhlasová stanice zatím v Bavorsku nevysílá. Okruh se objeví v převážně komerčním multiplexu na kanálu 12D.

MM socky3

K TÉMATU: V Bavorsku začne vysílat digitálně nové oldies rádio, chybět nebude ani na satelitu

Ve stejnou dobu, kdy licenci získalo Kultradio.fm, se stejný krok povedl i internetová stanici mauma.fm fungující od roku 2012. Ta kromě virtuálního prostoru zatím zkušenosti s klasickým éterem nemá. Stanice je primárně určena pro oblast Franky (Bavorsko), odtud i její motto: „Wir lieben Franken – Wir lieben die Hit’s“, tedy „Milujeme Franky, Milujeme hity“. Čtyřiadvacetihodinový digitální okruh s širokou cílovou skupinou 10 až 59 let by se měl v budoucnu objevit i na satelitu Astra. Licence pro DAB šíření je celoplošná, ale ani v tomto směru zatím nejsou známy žádné podrobnosti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.